•   Niedziela, 23 czerwca 2024
Wiedza motoryzacyjna

Ile kosztuje wymiana alternatora?

Ile kosztuje wymiana alternatora? Istnieją dwa kluczowe czynniki, które należy rozważyć, gdy ten element ulegnie uszkodzeniu: koszt części i koszt robocizny, który może się różnić w zależności od mechanika, którego wybierzesz.

Oto, jak dowiedzieć się, czy alternator wymaga wymiany i ile można oczekiwać, aby zapłacić za pracę.

Co to jest alternator?

Alternator jest kluczowym elementem Twojego samochodu. Nie tylko zasila pojazd w czasie pracy, ale także zapewnia ładowanie akumulatora, gdy silnik jest wyłączony. Wszystko, od reflektorów, przez klimatyzację, fotele z napędem, po kierunkowskazy wymaga alternatora do pracy.

Oznaki złego alternatora

Istnieje kilka rzeczy, które można zauważyć, jeśli twój alternator jest awarii. Twoje reflektory i światła na desce rozdzielczej może wyglądać ciemno. Samochód może nie łatwo uruchomić, lub może przeciągnąć. Jeśli używasz trybu akcesoriów, możesz zauważyć, że rzeczy nie działają tak, jak powinny, np. elektryczne fotele i okna działają niezwykle wolno. Największym sygnałem ostrzegawczym jest świecąca się lampka ostrzegawcza na zestawie wskaźników.

Ile kosztuje wymiana alternatora?

Na stronie koszt alternatora różni się w zależności od samochodu. Chociaż istnieją bardziej przystępne opcje, które będą działać w niektórych samochodach, budżet na około $350. Należy pamiętać, że może trzeba mieć inne części, takie jak pasek serpentynowy, wymienione w tym samym czasie. To będzie dodać 50 dolarów lub tak do całkowitego kosztu.

Nie zapomnij o pracy

Koszt części to tylko jeden element równania. Należy również wziąć pod uwagę dwie do trzech godzin pracy, aby dostać pracę. W zależności od tego, gdzie pójdziesz, to jest kolejny $ 125-$ 200 za godzinę. Możesz zrobić to sam, ale to może być trudne zadanie. To nie jest tak bardzo w usunięciu i instalacji alternatora, ale w dostępie do niego w komorze silnika. Jeśli dostęp jest łatwy, to jest to zadanie, z którym poradzi sobie mechanik amator.

Alternator jest bardzo ważną częścią Twojego samochodu. Twój pojazd nie będzie działał, jeśli alternator zawiedzie, więc zwróć uwagę na znaki ostrzegawcze i zaplanuj budżet na naprawę, abyś nie został z samochodem, który nie chce zapalić.

Zapoznaj się ze wszystkimi produktami do naprawy alternatorów dostępnymi w serwisie NAPA Online lub zaufaj jednej z 17 000 placówek NAPA AutoCare, w których przeprowadzane są rutynowe przeglądy i naprawy. Aby uzyskać więcej informacji na temat działania alternatora, porozmawiaj z kompetentnym ekspertem w lokalnym sklepie NAPA AUTO PARTS.

Zdjęcie dzięki uprzejmości Flickr.

Zobacz również