•   Czwartek, 18 lipca 2024
Wiedza motoryzacyjna

Powrót do szkoły: College Bound Prewencyjna konserwacja samochodu

Niezależnie od tego, czy Twoje dziecko wraca do college'u, czy wyrusza na swój pierwszy rok, przygotowanie go do wyjazdu może być nerwowym doświadczeniem. Jako rodzic martwisz się o ich bezpieczeństwo, a to z pewnością powinno obejmować samochód, który zabierze je tak daleko od domu. Oto kilka wskazówek dotyczących konserwacji samochodu, dzięki którym bezpiecznie dotrą tam, dokąd zmierzają:

Bezpieczeństwo Sprzęt

W drodze do szkoły lub w ciągu roku, Twoje dziecko na pewno będzie miało problemy z samochodem w pewnym momencie, więc będziesz chciał sprawdzić, czy mają zestaw ratownictwa drogowego, latarkę i wysokiej jakości podnośnik samochodowy. Upewnij się, że dziecko wie, jak bezpiecznie obsługiwać podnośnik i samodzielnie zmienić oponę, a także upewnij się, że w samochodzie znajduje się zaopatrzona apteczka pierwszej pomocy. Nie jest też złym pomysłem zapoznanie ich z instrukcją obsługi pojazdu, aby byli gotowi na wypadek, gdyby w przyszłości pojawiły się trudniejsze problemy.

Aktualizowane Papiery

Równie łatwo jak przebita opona czy rozładowany akumulator, Twoje dziecko może spotkać mandat drogowy lub, co gorsza, wypadek. Sprawdź, czy dokumentacja rejestracyjna i ubezpieczeniowa pojazdu jest aktualna i czy dziecko wie, gdzie się znajduje i jak wygląda, aby w razie potrzeby mogło łatwo przekazać te informacje. Jest to również dobry moment, aby omówić, co należy zrobić, jeśli zostanie zatrzymane lub ulegnie wypadkowi. Sprawy takie jak zjechanie pojazdem na pobocze, przekazanie wyżej wymienionych informacji i zrobienie zdjęć wszelkich uszkodzeń są kluczowymi punktami, które należy wzmocnić.

Tech Centrum

Czasami problemy z samochodem nie oznaczają awarii lub wypadku. Twoje dziecko może wybrać się na koncert lub odwiedzić przyjaciół i będzie potrzebowało naładować telefon lub nawet pomocy w orientacji. Upewnij się, że ma ładowarkę do telefonu i system nawigacji lub aplikację, jeśli pojazd nie jest w nią wyposażony.

Na stronie a Jam

Ponieważ nie będzie ich przez większą część roku, a także przez jesienne i zimowe miesiące, przygotowanie ich i ich pojazdu na każdą pogodę jest niezwykle ważne. Trzymaj plastikową wanienkę w bagażniku samochodu zaopatrzoną w skrobaczkę do lodu, składaną łopatę, zapałki lub zapalniczkę, kilka butelek wody, trochę piasku lub żwirku dla kotów i zapasową zmianę ubrań. Jeśli kiedykolwiek utkną na poboczu drogi podczas burzy śnieżnej, przedmioty te przydadzą się. Dobrym pomysłem jest również trzymanie w schowku niewielkiej ilości gotówki lub karty kredytowej, na wypadek gdyby zabrakło im paliwa i nie mieli przy sobie pieniędzy.

Kwestie utrzymania

Wysłanie studenta do college'u kilka godzin drogi od domu oznacza zazwyczaj znalezienie sposobu, aby upewnić się, że jego pojazd pozostanie w dobrym stanie. Łatwo jest konserwować pojazd w domu, gdzie jest dużo narzędzi i miejsca do pracy, ale znalezienie punktu NAPA AutoCare w pobliżu kampusu szkolnego to świetne rozwiązanie w zakresie konserwacji. Dodatkowo NAPA AutoCare udziela gwarancji na swoje naprawy nawet poza domem, co oznacza, że nie musisz się martwić o mechaniczne sytuacje awaryjne, które mogą się pojawić. Płacenie za mechaniczne sytuacje awaryjne może być również łatwo obsługiwane i śledzone dzięki dedykowanej karcie kredytowej, która jest przeznaczona tylko do zakupów motoryzacyjnych.

Wysłanie dzieci do college'u zawsze będzie stresującym doświadczeniem. Po raz pierwszy w życiu wyjeżdżają bez Ciebie, więc tym ważniejsze jest, aby dać im narzędzia, których potrzebują w razie problemów, zwłaszcza z samochodem. Chociaż nie możesz być tam z nimi, aby im pomóc, przynajmniej odpoczniesz trochę łatwiej wiedząc, że są gotowi na wszystko, co może rzucić się w nich na drodze.

Sprawdź wszystkie części serwisowe dostępne w NAPA online lub zaufaj jednej z 17 000 placówek NAPA AutoCare, w których przeprowadzane są rutynowe przeglądy i naprawy. Aby uzyskać więcej informacji na temat prewencyjnej konserwacji samochodu, porozmawiaj z kompetentnym ekspertem w lokalnym sklepie NAPA AUTO PARTS.

Zdjęcie dzięki uprzejmości Flickr.

Zobacz również