•   Niedziela, 23 czerwca 2024
Poradnik Kierowcy

Pytania do zadawania w lokalnym warsztacie

Nie używamy dużo branżowego mumbo jumbo i nie zagłębiamy się w długie, wyciągane wyjaśnienia. Utrzymujemy to w prostocie. Mówimy Ci, co polecamy i dlaczego to polecamy. Czy twój drugi sklep samochodowy może to zrobić? Zadaj swojemu mechanikowi te pytania, aby samemu doświadczyć tej różnicy.

P: Czy możesz mi pokazać, jak wygląda problem?

O: Tak, jeśli pokażemy ci to bezpiecznie, to my to zrobimy. Jesteśmy tu, aby pomóc ci lepiej zrozumieć twój pojazd. Ponadto, widzenie, słyszenie, dotykanie lub wąchanie problemu może ułatwić zrozumienie wyjaśnień technika i niezbędnych napraw. Należy pamiętać, że niektóre problemy, takie jak problemy z elektroniką lub czujnikami samochodu, nie są widoczne gołym okiem.

P: Czy możesz nadać priorytet tym naprawom dla mnie?

A: Tak. Kiedy przychodzi czas na naprawę samochodu, nierzadko zdarza się, że w tym samym czasie dzieje się wiele problemów.

Zużyte klocki hamulcowe mogą prowadzić do wypaczonych wirników. Stary olej silnikowy może prowadzić do szlamu silnikowego. Nieprawidłowo ustawione koła mogą prowadzić do nierównomiernego zużycia opon i problemów z kierownicą. Twój samochód jest skomplikowaną maszyną składającą się z wielu połączonych części!

Zazwyczaj są pewne rzeczy, które powinny być naprawione od razu i inne, które mogą poczekać. Jeśli potrzebujesz czasu na naprawę, aby dopasować ją do harmonogramu lub budżetu, zapytaj technika, które naprawy są niezbędne dla Twojego bezpieczeństwa, a które mogą poczekać. Zepsujemy je dla Ciebie.

P: Czy możesz wyjaśnić jak to działa?

O: Zakładasz się. Jesteśmy tu po to, aby wszystko było jasne i proste. Naprawa skrzyni biegów do geometrii kół, praca wykonana w Twoim pojeździe nie powinna być dla Ciebie kompletną tajemnicą. Nie powinny też być istotne układy twojego samochodu. Wierzymy, że im więcej wiesz o swoim samochodzie i jego konserwacji, tym lepiej potrafisz dostosować się do jego potrzeb.

P: Czy mogę zobaczyć zepsutą część?

O: Zrobimy co w naszej mocy. Jeśli Twój technik wymienia część w Twoim samochodzie, poproś go, aby w miarę możliwości zwrócił Twoją starą część w pudełku nowej. Jest to świetny sposób na naukę. Nawet jeśli nie możesz zabrać ze sobą starej części, ponieważ jest za ciężka, nieszczelna lub niechlujna, możesz poprosić o jej obejrzenie. Im więcej wiesz o swoim pojeździe, tym lepiej!

P: Czy możesz wyjaśnić, jak go naprawiłeś?

O: Oczywiście. Chętnie wyjaśnimy, jak zdiagnozowaliśmy problemy z samochodem i jak je naprawialiśmy. Nasi certyfikowani przez ASE technicy stosują się do wytycznych Motorist Assurance Program (MAP) podczas konserwacji i napraw, aby upewnić się, że Twój samochód został naprawiony za pierwszym razem. Uważaj na sklepy samochodowe, które nie potrafią lub nie potrafią wyjaśnić, w jaki sposób naprawiły Twój samochód. Ich personel może nie mieć odpowiedniego doświadczenia lub przeszkolenia.

Zobacz również