•   Piątek, 12 kwietnia 2024
Wiedza motoryzacyjna

Cena na serwis klimatyzacji dla Škody

Cena na serwis klimatyzacji dla Škody

21 czerwca 2019, 14:15 serwis klimatyzacji Škoda

Jeśli Twoja Škoda wymaga serwisowania klimatyzacji lub systemu klimatyzacji, warto zlecić to zadanie autoryzowanemu warsztatowi. Wszystkie systemy z czasem tracą czynnik chłodniczy, dlatego zalecamy regularne przeglądy układu klimatyzacji.

Serwis klimatyzacji w rekordowej cenie

Twoja Škoda Aircondition (AC System) z czasem traci czynnik chłodniczy. Jeśli poziom czynnika chłodniczego jest zbyt niski, ryzykujesz, że układ klimatyzacji zużyje się lub ulegnie uszkodzeniu. Zarezerwuj swój następny serwis klimatyzacji przez Autobutler.

Serwis klimatyzacji samochodowej - £59

W Autobutler, dostajesz oferty na piśmie. Dzięki temu można łatwo porównać ceny warsztatów i treść poszczególnych ofert. Jednocześnie na naszym portalu warsztatów samochodowych można zapoznać się z ocenami innych właścicieli samochodów. Pomagamy w prosty i przejrzysty sposób znaleźć najlepszy dla Państwa warsztat.

Różne systemy chłodzenia Škody

Dla właściciela samochodu marki Škoda przyjemna jest możliwość szybkiej regulacji temperatury w kabinie samochodu.

W Škodzie są dwa różne systemy chłodzenia.

Climatic

to ręcznie sterowany system chłodzenia, który jest aktywowany przez naciśnięcie przycisku "AC". W skrócie system ten przypomina nieco lodówkę, w której powietrze jest schładzane do żądanej temperatury, zanim zostanie wysłane do kabiny przez dysze powietrzne. Czujnik ciepła stale reguluje temperaturę strumienia powietrza, aby osiągnąć pożądaną temperaturę.

Climatronic to w pełni automatyczny system chłodzenia Škody, który automatycznie kontroluje przepływ powietrza i temperaturę w kabinie, tak aby temperatura zawsze odpowiadała ustawionemu poziomowi. W niektórych modelach Škody

system ten jest dostępny jako system dwustrefowy, w którym temperaturę można ustawić indywidualnie po prawej i lewej stronie kabiny samochodu.

Wszystkie systemy klimatyczne i klimatyzacyjne z czasem tracą zdolność chłodzenia samochodu. Najczęściej jest to oznaka, że w układzie brakuje czynnika chłodniczego i należy go poddać przeglądowi.

Jeśli stwierdzisz, że nadszedł czas na sprawdzenie i ewentualny przegląd układu klimatyzacji, powinieneś oczekiwać od Škody następujących czynności serwisowych:

  • Czyszczenie kanałów powietrznych.
  • Odparowanie bakterii.
  • Urządzenie jest opróżniane z czynnika chłodniczego i napełniane nowym płynem.
  • Wymiana oleju w sprężarce.
  • Wymieniany jest filtr pyłkowy i sprawdzany skraplacz.
  • Według Škody taki serwis klimatyczny powinien być przeprowadzany przynajmniej raz na dwa lata.

Układ klimatyzacji - gdy w układzie pojawią się bakterie

Układ klimatyzacji zapewnia Ci komfortową temperaturę w samochodzie przez cały rok.

Funkcja chłodzenia sprawia, że po użyciu systemu wszystkie przewody są zimne. Po zatrzymaniu samochodu i wyłączeniu systemu, szczególnie latem, w przewodach skrapla się woda. Skraplająca się woda powinna w miarę możliwości samoczynnie wydostawać się z układu, ale w wielu samochodach można znaleźć małe kieszonki (zbiorniczki), z których woda nie znika sama.

Zamiast tego w układzie mogą pojawić się bakterie i mikroorganizmy, które w efekcie końcowym dają nieprzyjemny zapach stęchlizny w kabinie samochodu.

Przeczytaj poniżej jak rozwiązać problem brzydkiego zapachu z układu klimatyzacji.

Możesz samodzielnie wyczyścić układ klimatyzacji

Wielu właścicieli samochodów doświadcza regularnych zapachów z systemu klimatyzacji samochodu.

Aby pozbyć się tego problemu, konieczne jest dokładne czyszczenie układu klimatyzacji. Jeśli zdecydujesz się wyczyścić system samodzielnie, istnieją dwa sposoby, aby to zrobić.

  • Albo bezpośrednio do układu wentylacyjnego samochodu rozpylany jest środek czyszczący. Podczas pracy silnika na biegu jałowym i wdmuchiwania powietrza do kabiny czyszczone są wszystkie przewody wentylacyjne i węże/rurki.
  • Alternatywnie można zaopatrzyć się w granat rozpylający, który umieszcza się na podłodze kabiny. Następnie do kabiny jest rozpylany środek czyszczący, który w ciągu 15-30 minut czyści cały system.

Możliwe jest więc samodzielne wyczyszczenie układu klimatyzacji. Jeśli jednak nie chcesz podejmować się wspomnianego wyżej majsterkowania i chcesz zapewnić sobie profesjonalny zabieg, skorzystaj z Autobutlera, aby uzyskać oferty na serwisowanie układu klimatyzacji Twojej Škody.

Uzyskaj oferty na serwis klimatyzacji - Škoda

Zobacz również