•   Niedziela, 23 czerwca 2024
Wiedza motoryzacyjna

Jak uruchomić odśnieżarkę, która siedzi

Nauczenie się, jak uruchomić dmuchawę śnieżną po tym, jak siedziała nieużywana przez ciepłą pogodę, jest łatwe. Ale jak wszystko, co ma silnik, dmuchawa wymaga konserwacji, aby pozostać w stanie pracy, zwłaszcza jeśli siedziała przez jakiś czas. Oto, co musisz wiedzieć o uruchamianiu dmuchawy śnieżnej, która nie chce pracować, abyś mógł z niej korzystać przez całą zimę.

Nie czekaj do pierwszej burzy

Chociaż możemy zaprzeczać powrotowi zimy, najlepiej jest poświęcić trochę uwagi swojej dmuchawie śnieżnej jeszcze przed pierwszą burzą śnieżną. Upewnij się, że jest ona gotowa do pracy późną jesienią, abyś mógł wykonać wszelkie naprawy z dużym zapasem czasu. O wiele łatwiej jest też rozwiązywać problemy, gdy na dworze jest po prostu chłodno, a nie w temperaturach poniżej zera, kiedy nie czujesz palców.

Bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Nigdy, pod żadnym pozorem, nie wkładaj rąk do pędu, gdy dmuchawa pracuje, nawet jeśli pracuje na wolnych obrotach i wygląda na to, że zaraz się zatrzyma. To jeden ze sposobów, aby skończyć na pogotowiu. Ponadto, jeśli dmuchawa śnieżna siedziała przez całe lato, upewnij się, że masz założone okulary ochronne przy pierwszym uruchomieniu, na wypadek gdyby coś zrobiło w niej dom i niespodziewane odłamki wyleciały z rynny.

Upewnij się, że wszystko jest na swoim miejscu

Upewnij się, że wszystkie przełączniki znajdują się we właściwym miejscu, aby uruchomić dmuchawę do śniegu. Sprawdź dwukrotnie położenie przepustnicy, odcięcia paliwa i dławika, aby upewnić się, że wszystkie są w pozycji "on". Poświęć czas na dokładne sprawdzenie każdego z nich, aby upewnić się, że wszystkie są tam, gdzie powinny być i nie są lekko przesunięte.

Sprawdź gaz

Czy w zbiorniku jest gaz? Nawet jeśli zapomniałeś go opróżnić pod koniec ubiegłego sezonu, gaz, który pozostał, mógł wyparować. Resztki starego gazu mogły również zatkać gaźnik. Stabilizator paliwa może pomóc upłynnić te pozostałości i uruchomić dmuchawę śnieżną. Można również spróbować użyć płynu rozruchowego, aby uruchomić silnik.

Sprawdź, czy przewody paliwowe nie są uszkodzone

Przewody paliwowe z czasem mogą stać się suche i kruche i mogą zacząć przeciekać. Sprawdź, czy przewód paliwowy jest nadal elastyczny i poszukaj wycieków gazu, które można łatwo zauważyć, jeśli po prostu przesuniesz dmuchawę śnieżną nieco od miejsca, w którym ją uruchomiłeś, odsłaniając charakterystyczną plamę na ziemi.

Wymień świecę zapłonową

Powinieneś również sprawdzić świecę zapłonową. Upewnij się, że nie ma na niej pęknięć i nie jest pokryta nagarem. Spróbuj ją dobrze wyczyścić, a jeśli to nie zadziała, rozważ jej wymianę, zwłaszcza jeśli jest stara.

Przechowuj dmuchawę śnieżną na przyszły rok

Jednym z najlepszych sposobów, aby upewnić się, że Twoja dmuchawa śnieżna zaczyna każdej zimy jest właściwe przechowywanie go na wiosnę. Obejmuje to całkowite opróżnienie zbiornika paliwa. Wykręć świecę zapłonową, oczyść ją z brudu i przechowuj w bezpiecznym miejscu do następnej zimy. Gdziekolwiek zdecydujesz się przechowywać swoją dmuchawę śnieżną, upewnij się, że przykryłeś ją, aby chronić ją przed brudem i gruzem. Zapobieganie przedostawaniu się brudu do dmuchawy śnieżnej i zakłócaniu jej pracy może ułatwić jej uruchomienie, gdy powróci zimna pogoda.

Zobacz również