•   Czwartek, 18 lipca 2024
Wiedza motoryzacyjna

Jak Twoje opony mogą pomóc Ci zaoszczędzić pieniądze na gazie

Zawsze jesteś przytomny gazowo. Nigdy nie podnosisz go po czerwonym świetle, wyłączasz klimatyzację, kiedy możesz, nigdy nie pozwalasz, aby zbiornik gazu był za niski i zawsze utrzymujesz prawidłowe ciśnienie w oponach. Chociaż możesz mieć wrażenie, że stałeś się profesjonalistą w dziedzinie oszczędzania gazu, czy jest coś jeszcze, czego nie robisz? Właściwie, to może być coś więcej!

Jeśli chodzi o oszczędzanie pieniędzy związanych z gazem, wszystkie wymienione wcześniej wskazówki i sztuczki mogą pomóc zrobić różnicę. Ale jeśli naprawdę chcesz zrobić dodatkowy kilometr, to czas rozważyć wymianę opon na bardziej paliwooszczędne!

Czy opony Fuel-Efficient Tires działają?

Wszystkie opony mają pewien opór toczenia - siłę potrzebną do toczenia opony z pozycji zatrzymanej. Podczas gdy niektóre opony potrzebują więcej siły, aby się poruszać, inne są konstruowane z niskim oporem toczenia. Niskie opory toczenia oznaczają, że do poruszania się opony potrzeba mniej siły, co może przekładać się na mniejsze zużycie paliwa podczas przyspieszania i jazdy.

Według Consumer Reports, "Departament Energii szacuje, że od 4 do 11% zużycia paliwa jest spowodowane oporem toczenia opony". Zatem, jeśli chcesz rzadziej uderzać w pompę, opony o niskim oporze toczenia, które zużywają mniej paliwa, to świetne miejsce, aby zacząć!

Najlepsze opony dla efektywności paliwowej

Jeśli chcesz mieć jedne z najlepszych opon na gaz, to nie szukaj dalej niż opony Bridgestone Ecopia EP422 Plus. Opony te zostały zaprojektowane i skonstruowane tak, aby zapewnić niskie opory toczenia i większą oszczędność paliwa, dzięki czemu możesz przejechać więcej kilometrów na jednym baku gazu.

Opony Ecopia EP422 Plus nie tylko pomogą Ci zaoszczędzić pieniądze przy pompie, ale są również zaprojektowane w technologii całorocznej Bridgestone, dzięki czemu możesz cieszyć się prowadzeniem i komfortową jazdą z całorocznymi możliwościami!

Inne sposoby na zaoszczędzenie pieniędzy dzięki pielęgnacji opon

Nawet z oponami Ecopia o niskim zużyciu paliwa w Twoim pojeździe, są pewne sposoby, które pomogą Ci jeszcze bardziej poprawić przebieg gazu! Przeprowadzając rutynową konserwację opon, Twoje opony mogą pomóc w dbaniu o Ciebie i Twój zbiornik paliwa!

Utrzymuj ciśnienie w oponach.

Utrzymywanie właściwego ciśnienia w oponach jest być może jednym z najprostszych i najważniejszych kroków w ich prawidłowej konserwacji. Prawidłowe ciśnienie w oponach może pomóc poprawić przebieg gazu nawet o 3%. Aby dowiedzieć się, jaki jest właściwy poziom ciśnienia w oponach (lub PSI), należy sprawdzić instrukcję obsługi lub naklejkę na ościeżnicy drzwi pojazdu. Z reguły należy sprawdzać ciśnienie w oponach przy każdym tankowaniu - lub przynajmniej raz w miesiącu, jeśli dzięki oponom paliwooszczędnym trafia do stacji benzynowej rzadziej!

Trzymaj opony w jednej linii.

Gdy opony nie są wyrównane, mogą się przeciągać, a nie toczyć. W rzeczywistości Investopedia donosi, że z powodu źle ustawionych opon możesz zaobserwować nawet 10% spadek efektywności paliwowej. Na szczęście, ustawianie opon w osi jest jedną z najłatwiejszych form konserwacji zapobiegawczej! Zaplanuj wizytę w najbliższym zakładzie Tires Plus, a my przygotujemy opony do wyrównania i pomożemy Ci zaoszczędzić trochę kilometrów.

Obróć swoje opony.

Rutynowa rotacja opon może również pomóc w zaoszczędzeniu przebiegu gazu. Rotacja pomaga zredukować nierównomierne zużycie bieżnika opony i sprawia, że plastry kontaktowe opony są równomierne. Nawet plastry kontaktowe mogą zapewnić opór toczenia opon o najmniejszym możliwym oporze toczenia. 

Zobacz również