•   Czwartek, 18 lipca 2024
Wiedza motoryzacyjna

5 niezbędnych przedmiotów, które zawsze powinieneś mieć w swoim samochodzie

5 niezbędnych przedmiotów, które zawsze powinieneś mieć w swoim samochodzie

09 września 2015, 09:05 blog

Wszyscy lubimy być przygotowani na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń, ale przewożenie zbyt dużej ilości rzeczy w samochodzie może poważnie zwiększyć zużycie paliwa.

Dlatego ważne jest, aby selektywnie wybierać przedmioty, które chcemy mieć w pogotowiu, a poniżej przedstawiamy kilka najważniejszych.

Przewody zasilające

Jump leads nie ważą zbyt wiele, więc nie powinny zwiększać ilości paliwa, które potrzebujesz, aby dostać się z punktu A do punktu B, ale są niesamowicie przydatne. Są to rzeczy, których będziesz używał bardzo rzadko, ale ten jeden raz, kiedy będziesz ich potrzebował, sprawi, że warto je mieć w bagażniku przez cały czas.

Nawet jeśli to nie Twój akumulator się rozładuje, możesz być tym, który uratuje dzień, gdy przyjaciel, sąsiad lub nawet zupełnie obca osoba znajdzie się z rozładowanym akumulatorem.

Uzyskaj ofertę na naprawę samochodu

Opona zapasowa

To jest teraz istotne tylko wtedy, gdy Twój samochód nie posiada opon typu run flat

.

Coraz częściej kierowcy nie muszą już wozić zapasowej

opony w samochodzie, ale przebicie może nastąpić w każdej chwili, więc zawsze warto być przygotowanym.

Mycie przedniej szyby

Możliwość dobrej widoczności przez przednią szybę jest absolutnie niezbędna do zachowania bezpieczeństwa na drodze.

Mimo że płyn do mycia szyb można kupić na większości stacji benzynowych, może to być długa droga do następnej, jeśli zabraknie go na środku autostrady.

Nawierzchnie dróg rzadko są czyste i wiele różnych substancji może zabrudzić przednią szybę, utrudniając widoczność.

Powinieneś zawsze mieć w samochodzie przynajmniej niewielką ilość zapasowego płynu do mycia szyb, na wypadek, gdyby zabrakło go wtedy, gdy jest najbardziej potrzebny.

Ściereczka

Trzymanie szmatki, ściereczki do kurzu lub starej szmaty w schowku to zawsze dobry pomysł, ponieważ pomoże Ci to utrzymać czystość przedniej szyby i lusterek przez cały czas.

Jeśli przednia szyba zaparuje, możesz użyć szmatki do jej wyczyszczenia, zanim odmgławiacze będą miały szansę zacząć działać.

Ja może także używać czyścić skrzydlatych lusterka gdy ja padał deszcz, as well as jest pożytecznie czyścić jakaś wycieki lub przecieki inside samochód.

Koc

Koc ma więcej zastosowań niż tylko utrzymywanie ciepła, jeśli zdecydujesz się spać w samochodzie.

Jeśli utkniesz w niespodziewanym korku w nocy i będziesz musiał wyłączyć silnik, aby oszczędzić paliwo, będziesz bardzo zadowolony, że masz dodatkową warstwę, która utrzyma Cię w cieple.

Jest to szczególnie dobry pomysł podczas jazdy na długich dystansach po autostradzie w miesiącach zimowych.

Koce są również przydatne, jeśli masz duże nieporęczne przedmioty, które musisz przewieźć, ponieważ możesz wyścielić wszelkie narożniki lub pokryć siedzenia, aby nie uszkodzić samochodu.

Bądź przygotowany

Jeśli napotkasz jakieś problemy na drodze, te przedmioty mogą okazać się bardzo przydatne i mogą uratować Ci życie. Świadomość, że jesteś przygotowany na takie ewentualności, powinna sprawić, że poczujesz się bardziej swobodnie, wyruszając w długą podróż.

Uzyskaj ofertę na naprawę samochodu

Zobacz również