•   Piątek, 12 kwietnia 2024
Wiedza motoryzacyjna

Przygotuj swój samochód na zimną porę roku

Przygotuj swój samochód na zimną porę roku

24 września 2021, 08:00 jesień opony zimowe akumulator zimna

Tak jak cieszymy się kolorowymi liśćmi i łagodnymi jesiennymi wieczorami, tak dla właścicieli samochodów jesień kojarzy się przede wszystkim z mokrymi i śliskimi drogami oraz niskimi temperaturami, które mogą zaszkodzić Twojemu samochodowi. Stworzyliśmy listę, która pomoże wszystkim właścicielom samochodów optymalnie przygotować się do zimnej pory roku.

Chroń swój samochód przed rdzą

Wraz z nadejściem zimnej i wilgotnej pogody nasze samochody potrzebują dodatkowej ochrony, aby mogły przetrwać zimny sezon bez uszkodzeń spowodowanych rdzą. Szczególnie dotyczy to starszych samochodów. Impregnacja podwozia zapobiega powstawaniu rdzy, a nawet ogranicza już istniejącą rdzę pod samochodem.

Wyceń swoją naprawę samochodu

Wymiana oleju

Gdy temperatura spada, olej silnikowy staje się bardziej lepki i nie przesuwa się tak łatwo. Jest to szczególnie problematyczne, gdy olej silnikowy jest zbyt stary. Dlatego jeśli zaplanujesz wymianę oleju tuż przed rozpoczęciem zimnej pory roku, pozwoli to na utrzymanie lepkości oleju na optymalnym poziomie.

Sprawdź akumulator

Stare akumulatory mogą wrażliwie reagować na niskie temperatury. Aby uniknąć awarii akumulatora, gdy zaczną się niskie temperatury, zalecamy sprawdzenie akumulatora na początku jesieni.

Wymiana opon

Jednym z oczywistych działań jest zmiana opon z letnich na zimowe. Zalecamy wcześniejszą rezerwację terminu w warsztacie, aby uniknąć pośpiechu podczas pierwszych opadów śniegu.

Środki zapobiegające zamarzaniu

Na koniec pamiętaj, aby kupić i uzupełnić płyn zapobiegający zamarzaniu, zanim nadejdą pierwsze mrozy.

Uzyskaj wycenę naprawy samochodu

Zobacz również