•   Poniedziałek, 27 maja 2024
Wiedza motoryzacyjna

Cena za serwis klimatyzacji do Peugeot

Cena za serwis klimatyzacji dla Peugeot

21 czerwca 2019, 12:46 serwis klimatyzacji peugeot

Gdy Twój Peugeot wymaga przeglądu układu klimatyzacji, ważne jest, abyś wybrał profesjonalny warsztat, który dysponuje niezbędnym sprzętem - a takim dysponują wszystkie warsztaty Autobutler. Aby w pełni wykorzystać możliwości systemu klimatyzacji Peugeot, ważne jest, aby wykonywać okresowe przeglądy systemu.

Serwis klimatyzacji w rekordowej cenie

System klimatyzacji (AC) Twojego Peugeot z czasem traci czynnik chłodniczy. Jeśli poziom czynnika jest zbyt niski, istnieje ryzyko, że układ klimatyzacji ulegnie zużyciu lub uszkodzeniu. Zarezerwuj swój następny serwis klimatyzacji przez Autobutler.

Serwis klimatyzacji samochodowej - £59

Kiedy tworzysz swoje zlecenie w Autobutler, otrzymujesz pisemną ofertę na serwis klimatyzacji lub systemu klimatyzacji. Możesz porównać warsztaty i jednocześnie przeczytać oceny innych właścicieli samochodów. Zawsze możesz wybrać swój ulubiony warsztat jako jeden z ofert warsztatów, które otrzymasz. W Autobutler pomożemy Ci w łatwy i przejrzysty sposób znaleźć najlepszy warsztat dla Twoich potrzeb

.

Jak działa układ klimatyzacji w Twoim Peugeot

System klimatyzacji lub system klimatyzacji są obecnie montowane w większości nowszych samochodów. System klimatyzacji jest nieco bardziej zaawansowany niż zwykły system klimatyzacji i oferuje szereg dodatkowych korzyści przy kontrolowaniu temperatury w samochodzie.

Wspólną cechą obu systemów jest jednak to, że aby działały optymalnie, muszą być regularnie czyszczone i serwisowane.

System klimatyzacji działa w ten sposób, że sprężarka chłodzi i osusza powietrze, po czym jest ono rozprowadzane w kabinie samochodu.

W deszczowe dni lub chłodne poranki, powietrze krążące w kabinie pomaga usunąć rosę z wewnętrznej strony szyb.

Jednocześnie powietrze z układu klimatycznego lub klimatyzacji zapewnia komfortowy klimat wewnątrz pojazdu, niezależnie od tego, czy na zewnątrz jest gorąco czy zimno. Jeśli po uruchomieniu samochodu zauważysz, że szyby wewnątrz są zaparowane, może to oznaczać, że układ klimatyzacji powinien zostać poddany przeglądowi.

Serwis klimatyzacji - na czym polega?

Wszystkie systemy klimatyczne i klimatyzacyjne z czasem tracą czynnik chłodniczy. Jeśli w układzie brakuje czynnika chłodniczego, sprężarka przestaje działać, a w niektórych przypadkach ulega uszkodzeniu. Zwykle przyjmuje się, że układ traci około 10% czynnika chłodniczego rocznie. Dlatego pomiędzy dokładnymi przeglądami serwisowymi układu klimatyzacji nie powinno upłynąć więcej niż 2 lata. Jeśli dużo jeździsz samochodem, zaleca się sprawdzenie układu klimatyzacji każdej wiosny, zanim rozpocznie się lato.

Podczas wizyty w warsztacie Peugeot w celu wykonania przeglądu układu klimatyzacji lub klimatyzacji, prace obejmą następujące elementy:

  • Wymiana lub napełnianie czynnika chłodniczego.
  • Wymiana oleju. Olej działa jako środek smarny i zapewnia, że uszczelka w sprężarce nie wysycha i nie zużywa się bardziej niż to konieczne.
  • Sprawdzany jest osuszacz, który usuwa wilgoć i zanieczyszczenia z krążącego czynnika chłodniczego.
  • Wymieniany jest filtr pyłkowy.
  • Czyszczenie kanałów wentylacyjnych, dzięki czemu usuwane są wszelkie nieprzyjemne zapachy.

Unikanie bakterii w układzie klimatyzacji

Układ klimatyzacji zapewnia latem chłodniejsze powietrze w samochodzie.

Po jeździe i użyciu systemu klimatyzacji wszystkie przewody są zimne, a letnie upały szybko powodują skraplanie się powietrza w rurach. Woda z kondensacji powinna w miarę możliwości wydostawać się z systemu, ale często w takich systemach są małe kieszenie, gdzie woda nie znika sama.

W tych małych kieszonkach mogą pojawić się bakterie i mikroorganizmy. Po pewnym czasie w kabinie samochodu unosi się nieprzyjemny zapach, a w najgorszym przypadku może on powodować problemy z drogami oddechowymi, podrażnienie oczu, zmęczenie i ból głowy.

Dlatego, jeśli odczuwasz nieprzyjemne zapachy z układu klimatyzacji lub klimatyzacji, musisz zakupić specjalny środek czyszczący. Umieszcza się go w gorącym samochodzie z włączonym silnikiem. Zamknij wszystkie drzwi i pozwól, aby proces czyszczenia trwał co najmniej 15 minut.

Jeśli to nie wystarczy, skorzystaj z Autobutler, aby uzyskać oferty na serwisowanie systemu klimatyzacji.

Używaj klimatyzacji przez cały rok

Wielu właścicieli Peugeotów nie zdaje sobie sprawy, że układ klimatyzacji może być używany zarówno latem, jak i zimą. W rzeczywistości, złym pomysłem jest pozostawienie systemu wyłączonego przez całą zimę.

Ponieważ gdy układ klimatyzacji nie pracuje, środek smarny nie jest przemieszczany. Oznacza to, że uszczelki w systemie łatwo wysychają i stają się nieszczelne. Z drugiej strony, jeśli używasz systemu przez cały rok, zapewniasz, że system jest dobrze nasmarowany i zapewnia komfortowy i suchy klimat w Twoim samochodzie.

Dobre rady dotyczące klimatyzacji

Jeśli Twój system klimatyzacji nie chłodzi, nawet jeśli jest włączony, to znaczy, że coś jest nie tak. Należy natychmiast skontaktować się z lokalnym warsztatem samochodowym, który szybko zidentyfikuje usterkę, podłączając urządzenie do obsługi klimatyzacji.

Aby zminimalizować ryzyko powstawania bakterii, dobrze jest wyłączyć klimatyzację na 10-15 minut przed jazdą. Jest to szczególnie ważne w gorące letnie dni, kiedy układ klimatyzacji pracuje bardzo intensywnie. Po wyłączeniu systemu, ciepło wysuszy kanały, dzięki czemu do systemu nie będzie napływać woda.

Czynnik chłodniczy to niewątpliwie największy wydatek, gdy wybieramy się do serwisu. Dlatego należy sprawdzić, czy podana cena w warsztacie zawiera czynnik chłodniczy. Mogą istnieć różnice w tym, czy warsztaty świadczą usługi jako zawierające lub nie zawierające czynnika chłodniczego.

Uzyskaj oferty na serwis klimatyzacji - Peugeot

Zobacz również