•   Sobota, 2 grudnia 2023
Różne

Co jest zawarte w programie Car Tune Up?

"Czas na strojenie!" Pewnie słyszałeś już to powiedzenie wiele razy. Ale co to jest dostrojenie samochodu, i co to jest? Cóż, mamy odpowiedzi! Zbierzcie się do kupy przed następną wizytą w serwisie.

Co to jest tuning samochodu?

Dostrajanie samochodu jest formą prewencyjnej konserwacji lub serwisowania pojazdu. Niekoniecznie jest to pojedyncza, uniwersalna usługa, która jest taka sama dla każdego pojazdu lub warsztatu samochodowego.

Dostrojenie samochodu ma na ogół na celu zapewnienie, że jesteś w stanie uzyskać jak najwięcej z pojazdu. Dzieje się tak dlatego, że z czasem części silnika, zapłonu i systemów emisji spalin mogą się zabrudzić, zużywać, pękać, uszkadzać lub po prostu być stare. Pozostawione bez nadzoru zużycie wewnętrznych elementów Twojego samochodu może zmniejszyć wydajność paliwową, osiągi silnika, a nawet skrócić żywotność silnika i układów paliwowych.

Co tuning może zrobić dla Twojego samochodu?

Po dostrojeniu możesz zauważyć, że Twój silnik uruchamia się łatwiej i pracuje płynniej. Utrzymując silnik i układy paliwowe w czystości i pracując tak, jak powinny, Twój pojazd nie musi pracować tak ciężko, aby zapewnić Ci maksymalną wydajność. Po dostrojeniu silnika możesz zauważyć zwiększone zużycie paliwa. Dodatkowo, dostosowanie może pomóc w zmniejszeniu emisji zanieczyszczeń, co jest korzystne dla Ciebie i środowiska naturalnego. Wygrana dla wszystkich!

Lista kontrolna Care Tune Up

Od czyszczenia świec zapłonowych po sprawdzanie filtrów - istnieje wiele usług, które można uznać za część modernizacji samochodu. Oto kilka usług, które zazwyczaj można otrzymać podczas dostrajania samochodu.

 • Kontrola i wymiana filtrów powietrza
 • Kontrola i wymiana filtra paliwa
 • Kontrola i czyszczenie układu paliwowego
 • Kontrola, czyszczenie i wymiana świec zapłonowych
 • Kontrola ustawienia czasu i biegu jałowego
 • Kontrola wzrokowa elementów silnika

Jak często samochód musi się dopasowywać?

Tradycyjnie, pojazdy bez zapłonu elektronicznego mogły przejechać tylko około 5,000-10,000 mil pomiędzy kolejnymi dostrojeniami. Obecnie, większość pojazdów z zapłonami elektronicznymi ma przejechać około 25,000 do 100,000 mil, zanim będą wymagały gruntownego dostrojenia. Jednak liczba mil, jakie może przejechać Twój pojazd pomiędzy poszczególnymi etapami dostrajania zależy od roku, marki i modelu oraz warunków jazdy. Aby jak najlepiej dbać o silnik, zapłon i układ emisji spalin swojego samochodu, należy przestrzegać harmonogramu konserwacji zalecanego przez producenta pojazdu.

Oznakowanie, że Twój samochód wymaga dostrojenia

Jeśli Twój pojazd przejechał 25.000 mil lub więcej bez dostrojenia, być może nadszedł czas, aby go sprowadzić. Może się jednak zdarzyć, że konieczne będzie dostosowanie pojazdu poza harmonogramem serwisowym producenta. Może nadejść czas na dostrojenie, jeśli zauważysz w swoim pojeździe którykolwiek z poniższych objawów.

 • Zmniejszył się przebieg gazu w Twoim pojeździe
 • Silnik twojego pojazdu ma mniejszą moc
 • Silnik wydaje ostry dźwięk podczas jazdy lub zatrzymuje się, gdy pojazd jest zatrzymany.
 • Słyszysz pukanie podczas przyspieszania
 • Kontrolka "Check Engine" lub "Service Engine Soon" świeci się po uruchomieniu pojazdu.

Tunele w Tires Plus

Podczas gdy większość usług dostrajania jest dobrym sposobem na nadążanie za zapobiegawczą konserwacją, zazwyczaj nie obejmują one innych istotnych elementów pojazdu, które mogą skorzystać z konserwacji zapobiegawczej. Dlatego też firma Tires Plus stara się utrzymać cały pojazd w najlepszym stanie technicznym dzięki bezpłatnej usłudze Courtesy Vehicle Check lub Complete Vehicle Inspection! Za każdym razem, gdy wejdziesz do środka, otrzymasz naszą usługę Courtesy Vehicle Check, która obejmuje wizualną kontrolę opon, świateł, poziomu płynów, wycieraczek, pasów, akumulatora, węży i innych elementów.

Zobacz również