•   Poniedziałek, 26 lutego 2024
Wiedza motoryzacyjna

Konserwacja elektrycznej kosiarki do trawy

Mniejszy hałas i brak emisji spalin - obie te cechy są głównymi zaletami kosiarek elektrycznych. To prawda, nie tylko samochody odeszły od paliw kopalnych. Poniżej przedstawiamy kilka informacji na temat tych nowych modeli i omawiamy konserwację kosiarek elektrycznych.

Przewodowa czy bezprzewodowa?

Pierwszą decyzją, jaką musisz podjąć przy zakupie elektrycznej kosiarki do trawy, jest to, czy chcesz model przewodowy czy bezprzewodowy. Jeśli podłączysz ją do prądu, będzie działać aż do odłączenia, zasadniczo zapewniając nieograniczony czas koszenia. Największe obawy dotyczą bezpieczeństwa i wygody. Musisz mieć oko na przedłużacz przez cały czas, aby uniknąć przypadkowego uruchomienia kosiarki nad nim. Jeśli przypadkowo przejedziesz po kablu, istnieje ryzyko porażenia prądem, nie wspominając o uszkodzeniu kabla i ewentualnie samej kosiarki. Dobrym pomysłem jest zakup oddzielnego, jaskrawego przedłużacza do kosiarki.
 

Podobnie jak samochody elektryczne, kosiarki bezprzewodowe również ewoluują. Niegdyś niszowe, najnowsze kosiarki elektryczne pracują dłużej na jednym ładowaniu i ładują się szybciej. Mimo to istnieją pewne ograniczenia. Jeśli koszenie podwórka zajmuje więcej niż 45 minut, być może trzeba będzie pozostać przy zasilaniu benzynowym.

To powiedziawszy, istnieją pewne istotne zalety elektrycznych kosiarek do trawy w porównaniu do ich odpowiedników zasilanych benzyną. Na przykład, są one około 20 decybeli ciszej, więc twoje bębenki i sąsiedzi będą ci wdzięczni. Są one również lżejsze i bardziej zwrotne, a wiele modeli składa się w celu łatwego przechowywania. Ostatnio ceny początkowe są również dość konkurencyjne.

kosiarka

Konserwacja elektrycznej kosiarki do trawy

To jest obszar, w którym kosiarki elektryczne naprawdę mają rację bytu. Po pierwsze, nie trzeba by utrzymać lotne paliwo w kosiarce i w garażu lub szopie. Nie musisz zajmować się olejem, filtrami oleju, filtrami powietrza czy świecami zapłonowymi. Sprawdzanie i wymiana tych elementów może być uciążliwa i kosztowna, więc każdy rok posiadania kosiarki elektrycznej zamiast gazowej będzie przynosił kolejne oszczędności.

W rzeczywistości konserwacja kosiarki elektrycznej sprowadza się do kilku czynności:

  • Upewnienie się, że przewód w modelu przewodowym jest wolny od nacięć i strzępów.
  • Oczyszczanie z zanieczyszczeń wszystkich otworów wentylacyjnych w celu zapewnienia chłodzenia.
  • Monitorowanie żywotności akumulatora w modelach bezprzewodowych.

W zależności od modelu, żywotność akumulatora w kosiarce elektrycznej powinna wynosić pięć lat. Jeśli zauważysz, że zaczyna słabnąć, rozważ wymianę akumulatora. To właściwie wszystko, poza jednym wspólnym elementem konserwacji zarówno dla kosiarek benzynowych, jak i elektrycznych: utrzymaniem ostrzy w dobrym stanie i ostrości.

Elektryczna kosiarka do trawy może być idealnym rozwiązaniem, ale nie dla każdego. Mimo to, postęp technologiczny sprawia, że stają się one logiczną i ekonomiczną odpowiedzią dla coraz większej liczby osób.

Zobacz również