•   Poniedziałek, 27 maja 2024
Poradnik Kierowcy

10 złotych zasad, aby pozostać na torze, gdy jedziesz off-road.

Nie wszystkie drogi szutrowe są równe, ale wszystkie przedstawiają wspólne wyzwania, z którymi raczej nie zmierzysz się na starej dobrej (i mówimy to z odpowiednią ilością sarkazmu), autostradzie. Więc zwróć uwagę, aby jak najlepiej wykorzystać swoją podróż.

  1. Idź slooooow. I utrzymuj stałą prędkość. Łatwiej jest poruszać się po niespodziewanych przeszkodach (a może nawet zwierzętach) w wolnym i stałym tempie.
  2. Nie trzaskaj hamulcami. Tokijski drifting jest o wiele mniej przyjemny, niż wygląda to w filmach.
  3. Wyluzuj w ślepych zakrętach. Nigdy nie wiadomo, co jest po ich drugiej stronie.
  4. Miej oko na nagrodę. Nagrodą jest droga. Drogi szutrowe można rozbić o skały wielkości pięści.
  5. Jeśli nie jedziesz samochodem 4x4, obniż ciśnienie w oponach o 15%. Uważaj jednak, aby nie robić tego, gdy opony są gorące.
  6. Widzisz inny pojazd? Zwolnij do czołgania się. Namierzyć ciężarówkę? Zatrzymaj się i poczekaj, aż przejedzie. Chmura pyłu jest poważnym zagrożeniem.
  7. W razie wątpliwości, nie wyprzedzajcie.
  8. Idź w stronę światła. Jak to możliwe, staraj się jechać w świetle dziennym. W nocy jest dużo więcej zwierząt, i oczywiście mniejsza widoczność.
  9. Deszcz nie jest twoim przyjacielem. Deszcz + piasek = błoto. Łatwo utknąć, więc przed wyjazdem sprawdź prognozy pogody.
  10. Standardowe opony nie nadają się na szutrowe drogi. Im niższy profil opon, tym mniej nadają się one do jazdy w terenie. Zamelduj się u najbliższego sprzedawcy opon BestDrive, aby skorzystać z oferty All-Terrain Tyre Sale.

Szczęśliwego off-roadingu. Dzięki tym wskazówkom, możesz cieszyć się podróżą jeszcze bardziej niż miejscem docelowym.

Zobacz również