•   Poniedziałek, 26 lutego 2024
Wiedza motoryzacyjna

Cena za serwis klimatyzacji do Renault

Cena za serwis klimatyzacji Renault

21 czerwca 2019, 13:47 serwis klimatyzacji renault

Jeżeli Państwa Renault wymaga naprawy układu klimatyzacji lub klimatyzacji, Autobutler zaleca wykonanie tej czynności w autoryzowanym warsztacie. Istnieje jednak kilka rzeczy, które można zrobić samemu, aby rozwiązać problemy z układem klimatyzacji lub klimatyz

acji przed udaniem się do warsztatu.

Serwis klimatyzacji Renault - uzyskaj właściwą cenę

Jako właściciel samochodu przyjemne jest to, że możesz łatwo regulować temperaturę w kabinie samochodu. Ale system musi działać prawidłowo. Autobutler zbadał cenę serwisu układu klimatyzacji dla Renault.

Serwis klimatyzacji w rekordowej cenie

Twój Renault Aircondition (AC System) z czasem traci czynnik chłodniczy. Jeśli poziom czynnika chłodniczego jest zbyt niski, istnieje ryzyko, że układ klimatyzacji ulegnie zużyciu lub uszkodzeniu. Zarezerwuj swój następny serwis klimatyzacji przez Autobutler.

Serwis klimatyzacji samochodowej - £59

W nowszych modelach Renault, system klimatyzacji samochodu jest sterowany za pomocą wielofunkcyjnego wyświetlacza. Dokładny stopień zaawansowania systemu zależy od modelu Renault

, którym jeździsz.

Ale system klimatyzacji może zazwyczaj kontrolować temperaturę oddzielnie w prawej i lewej części kabiny, a także posiada funkcje takie jak "clear view" z możliwością szybkiego odmrażania i odmgławiania zarówno przedniej, tylnej, jak i bocznych szyb.

Automatycznie sterowany układ klimatyzacji zapewnia optymalny klimat wnętrza i dobrą widoczność nawet w dni z wilgocią i deszczem w powietrzu.

Klimatyzacja steruje zarówno prędkością obiegu powietrza, jego rozprowadzaniem, jak i temperaturą. Korzystając z systemu przez cały rok, zapewniasz sobie najwyższy możliwy komfort podczas jazdy.

Aby w pełni automatyczny układ klimatyzacji działał jak należy, musi być serwisowany w warsztacie.

Czy wiesz, że mamy stałą cenę kampanii dla usług AC?

Zamów serwis klimatyzacji za 59 zł - Renault

Co do zasady, mówisz, że co dwa lata musisz dostać swój system klimatyzacji czyszczone w celu usunięcia bakterii i grzybów, które tworzą się w filtrach systemu i odparować.

Używaj swojego systemu klimatyzacji przez cały rok

Wielu właścicieli Renault nie zdaje sobie sprawy, że system klimatyzacji może być używany zarówno w lecie, jak i w zimie. W rzeczywistości, korzystanie z systemu przez cały rok jest niewątpliwą zaletą.

Kiedy bowiem klimatyzacja nie pracuje, czynnik smarujący nie przemieszcza się. Zwiększa to ryzyko, że uszczelki układu wyschną i układ będzie nieszczelny. Z drugiej strony, jeśli używasz systemu przez cały rok, zapewniasz, że jest on dobrze nasmarowany i zapewnia komfortowy klimat w Twoim samochodzie.

Serwisowanie układów klimatyzacji i systemów klimatyzacji

Każdego roku klimatyzacja Twojego Renault traci 10 procent czynnika chłodzącego. Gdy w układzie brakuje czynnika chłodzącego, nie działa on optymalnie. W tym samym czasie filtr pyłkowy lub kabinowy klimatyzacji ma również ograniczoną pojemność. Filtr ten usuwa z powietrza kurz, pyłki i bakterie, zanim czyste i schłodzone powietrze trafi do kabiny.

Podczas wizyty w warsztacie Renault w celu wykonania przeglądu układu klimatyzacji lub klimatyzacji, prace będą obejmować następujące elementy:

  • Wymiana i napełnianie czynnika chłodniczego.
  • Wymiana oleju, który pełni rolę środka smarnego oraz sprawdzenie, czy uszczelka w sprężarce nie wyschła lub nie zużyła się bardziej niż to konieczne.
  • Sprawdzenie osuszacza układu, który usuwa wilgoć i zanieczyszczenia z krążącego czynnika chłodniczego.
  • Wymiana filtra pyłkowego/filtra kabinowego.
  • Czyszczenie wszystkich kanałów wentylacyjnych, tak aby zniknął nieprzyjemny zapach.

Bakterie w układzie są zabójcze

Podczas jazdy Renault i korzystania z układu klimatyzacji do wnętrza kabiny wdmuchiwane jest zimne powietrze. Oznacza to, że wszystkie przewody w układzie są zimne.

Gdy samochód się zatrzyma, powietrze w rurach zacznie się skraplać. Jest to szczególnie powszechne zjawisko w lecie. Woda z kondensacji powinna w miarę możliwości wydostać się z systemu, ale często są małe kieszenie, gdzie woda nie znika sama.

W tych małych kieszonkach mogą rozwijać się bakterie i mikroorganizmy, które ostatecznie powodują nieprzyjemny zapach stęchlizny w kabinie samochodu.

W najgorszym przypadku, nieprzyjemny zapach może powodować problemy z drogami oddechowymi, podrażnienie oczu, zmęczenie i bóle głowy. Dlatego, jeśli doświadczasz nieprzyjemnego zapachu z klimatyzacji lub systemu klimatyzacji, skorzystaj z usług Autobutler i zarezerwuj serwis klimatyzacji.

Zarezerwuj serwis klimatyzacji za £59 - Renault

Zobacz również