•   Poniedziałek, 27 maja 2024
Różne

Większa odporność w skrawaniu

Dłuższa praca jakiegoś narzędzia będzie sprawiać, że koszt jaki przypada na pojedynczą cześć będzie mniejszy szczególnie gdy chodzi o komponenty o dużej wartości. Firma Kennametal postarała się o przygotowanie gatunku materiału, który jest oznaczony jako KCMS30. Jest to element, który będzie wydłużał skutecznie żywotność narzędzi a także może odpowiadać za zwiększenie prędkości frezowania stropów tytanowych. Ze względu na swój wysoki stosunek do masy tytan jest bardzo pożądanym materiałem w procesach związanych z tworzeniem precyzyjnych komponentów takich jak łopatki turbin w samolotach albo elektrowniach. Lepsze jakościowo będą także elementy nośne w lotniczych konstrukcjach czy samochodach wyścigowych.

Firmy obróbcze zdają sobie obecnie sprawę z tego, żę tytan jest takim materiałem, który można określić jako wysokowytrzymały oraz żaroodporny. Dlatego będzie to wyzwanie w stosunku do obróbki elementów stalowych czy aluminiowych. Dzięki temu, że będzie można przygotować żywotność narzędzi o około 25% większą nowy gatunek jaki został przygotowany stanie się elementem, który bezpośrednio zmniejszać będzie koszty jakie przypadają na jedną cześć co jest korzyścią dla warsztatów, które zajmują się tytanem. Drobnoziarniste podłoże węglikowe, które zapewnia wytrzymałość i stabilność oraz specjalna powłoka będzie odpowiadać za to, że uda się skutecznie wydłużyć żywotność narzędzi, ale takżę większa będzie prędkość skrawania na której będzie można konkretne zadania wykonywać. Ze względu na to, że tytan ma bardzo dużą wytrzymałość odpowiednie zarządzenie ciepłem będzie naprawdę bardzo ważne, ponieważ odpowiadać może za utrzymanie czy przedłużenie żywotności narzędzi.

Gatunek KCSM30 to również doskonała propozycja dla zastrzeżonej kompozycji Beynod Blast, w ramach której mamy zintegrowane kanały odpowiadające za chłodzenie przez specjalną płytkę, która odpowiadać ma za doprowadzenie chłodziwa do krawędzi skrawającej, która znajdować się będzie pod wiórami. Dzięki temu redukuje się skutecznie wydzielanie ciepła i tarcie. Jednocześnie w ten sposób zwiększona będzie wydajność produkcji. Warto dodać, że chłodziwo będzie dostarczane nie tylko do kwadrantu płytki, który faktycznie będzie brał udział w skrawaniu. To sprawi, że płytki są wymienialne i będzie można mówić o jej wyjątkowej użyteczności. Zapotrzebowanie na te bardzo wytrzymałe i wysokie jakościowo komponenty jest coraz większe. W specjalnych branżach takich jak lotnictwo czy energetyka prawdopodobnie będzie coraz więcej odbiorców, którzy będą chcieli te rozwiązania wykorzystywać. Zainteresowanie będzie rosło systematycznie.

Zobacz również