•   Poniedziałek, 26 lutego 2024
Wiedza motoryzacyjna

4 Porady dotyczące konserwacji lakieru samochodowego, które pomogą Ci przetrwać jesień i zimę

Konserwacja lakieru samochodowego jest jednym z kluczy do utrzymania pojazdu wygląda jak nowy, bez względu na to, jak stary jest lub jak wiele mil można umieścić na nim. Czyszczenie i ochrona lakieru samochodu lub ciężarówki w regularnych odstępach czasu jest również skutecznym sposobem zapobiegania korozji i innych rodzajów uszkodzeń, które mogą skrócić żywotność samochodu.

Sprawdź te cztery wskazówki konserwacji lakieru samochodowego, które będą przejść długą drogę w kierunku zapewnienia trwałego połysku.

1. Odkażanie za pomocą Glina Bar

Farba samochodowa często zostaje zanieczyszczona takimi rzeczami jak opiłki żelaza, soki z drzew i inne chemikalia środowiskowe, które wiążą się z powierzchnią lakieru bezbarwnego. Te nie mogą być zmyte. Na przykład, opiłki żelaza, zwykle wyrzucane na przejazdach kolejowych, mogą widocznie rdzewieć i tworzyć maleńkie dziurki w lakierze. Korzystanie z zestawu gliny bar wyciągnąć te zanieczyszczenia jest proste i skuteczne formy konserwacji lakieru samochodowego, że każdy może zrobić w domu. Korzystanie z glinki bar również dostaje cię blisko i osobiście z pojazdu. Jak pracować gliny na całym każdym panelu ciała szukać żadnych pęcherzyków lub plam rdzy, które mogą sygnalizować wczesne kłopoty. Teraz jest również dobry czas, aby dotknąć wszelkich zadrapań lub rysy z piórem farby.

2. Poleruj z dala od tych swirli

Regularne mycie, w połączeniu z brudem, kurzem, a nawet lodem, może stworzyć sieć pajęczynopodobnych wirów na lakierze bezbarwnym. Na szczęście, jest to dość łatwe do usunięcia tych swirls z losowo orbita polerki mocy, który w połączeniu z odpowiednim polskim, jest zaprojektowany, aby zapobiec wszelkie ślady spalania lub nadmiernego polerowania na farbie. Można również spróbować polerować ręcznie, ale ilość smaru łokcia wymagane będzie mieć pragnienie elektrycznego pomocnika przez koniec pierwszego panelu błotnika. Jeśli wybierzesz polerkę przewodową upewnij się, że masz dużo luzu w przedłużaczu, aby umożliwić pełną swobodę ruchu wokół pojazdu. Jeśli wybierzesz polerkę bezprzewodową, miej dodatkową baterię na ładowarce, aby mieć pewność, że możesz skończyć pracę bez zatrzymywania się.

3. Zabezpiecz i uszczelnij

Świeżo wypolerowany pojazd potrzebuje ochronnej warstwy wosku. Użycie wosku carnauba pozwoli Ci uzyskać głębszy połysk, ale wosk na bazie polimerów będzie chronił lakier znacznie dłużej, co jest ważne, jeśli mieszkasz w zimowym klimacie, gdzie ponowne nakładanie wosku przy zerowej temperaturze jest po prostu niepraktyczne. Tak czy inaczej, dodając, że bariera między farbą i światem zewnętrznym jest kluczem do utrzymania spadające liście, brud drogi i promienie UV z powodując dalsze szkody.

4. Regularnie myj samochód

Mycie pojazdu staje się jeszcze ważniejsze w miesiącach jesiennych i zimowych, ze względu na dodatkową karę spowodowaną przez wiatr piasek, spadające liście, płyn odladzający i sól, a w niektórych częściach kraju, błoto pośniegowe i żwir, który zaśmieca drogi. Utrzymanie samochodu w czystości, tak że żaden z tych potencjalnych zagrożeń ma szansę zjeść na jego wykończenie jest ważnym aspektem konserwacji lakieru samochodowego. Jeśli możesz, umyj samochód podczas cieplejszej pogody, aby zapobiec zamarzaniu okien, drzwi i bagażników.

Przygotowanie samochodu jako jesienne miesiące przyjeżdżają - i zanim zima chłód ma szansę osiedlić się w - pomoże Ci powitać wiosnę z pojazdu, który wygląda tak dobrze, jak to było w lecie przed.

Sprawdź wszystkie produkty chemiczne dostępne na stronie NAPA Online lub zaufaj jednej z 17 000 placówek NAPA AutoCare, w których przeprowadzane są rutynowe przeglądy i naprawy. Aby uzyskać więcej informacji na temat konserwacji lakieru samochodowego, porozmawiaj z kompetentnym ekspertem w lokalnym sklepie NAPA AUTO PARTS.

Zdjęcie dzięki uprzejmości Flickr.

Zobacz również