•   Poniedziałek, 26 lutego 2024
Wiedza motoryzacyjna

Czy nadszedł czas na wymianę hamulców w Twojej Kia?

Czy nadszedł czas na wymianę hamulców w Twoim samochodzie Kia?

10 kwietnia 2019, 13:55 kia Hamulce

Kiedy kilka lat temu Autobutler przeprowadził kontrolę cenową prac związanych z hamulcami

, wyniki pokazały, że jako konsument możesz zaoszczędzić do 31 procent na rachunku za garaż, jeśli praca została wystawiona na przetarg pomiędzy kilkoma warsztatami.

Dlatego zawsze zachęcamy naszych użytkowników do tworzenia zleceń i uzyskiwania ofert za pośrednictwem Autobutlera.

Obliczyliśmy, że średnia cena za prace przy hamulcach Kia

wynosi:
Cena średnia Min - max
£ 210 £ 95 - £ 320 Uzyskaj ofertę

Ceny opierają się na wszystkich ofertach przesłanych za pośrednictwem autobutler.pl i mogą zawierać błędy lub się różnić. Proszę utworzyć zlecenie, jeśli chcesz otrzymać szczegółową wycenę dla swojego samochodu.

Cena jest obliczana jako średnia ze wszystkich ofert na wymianę hamulców przesłanych do użytkowników naszego portalu warsztatowego.
Uniknij niespodzianek i poznaj koszty swojego rachunku za warsztat z góry. Na Autobutlerze wszystkie warsztaty zawsze podają szczegółowy opis zakresu zadania.

Ułatwia to porównanie ceny i zawartości oferty i jest gwarancją, że wybierasz właściwy warsztat. Pamiętaj również, aby przed zaakceptowaniem oferty przeczytać opinie innych użytkowników o poszczególnych warsztatach.

Uzyskaj oferty na naprawę układu hamulcowego - Kia

Hamulce piszczą - czy to oznacza, że trzeba je wymienić?

Jeśli hamulce

w Twojej Kia piszczą, gdy je uruchamiasz, może to być znak, że klocki hamulcowe są zużyte i wymagają wymiany. Obecnie większość samochodów posiada wskaźnik zużycia, który albo zapala się na desce rozdzielczej, kiedy należy wymienić hamulce, albo jest zużyty i zaczyna piszczeć podczas hamowania.

Jednak hamulce, które piszczą lub piszczą nie zawsze są dowodem na to, że są zużyte. Hamulce mogą piszczeć również wtedy, gdy samochód stał w miejscu i na klockach lub tarczach utworzyło się trochę rdzy. Powierzchniowa rdza na hamulcach zetrze się po kilkukrotnym hamowaniu.

Inną przyczyną piszczących hamulców może być to, że nawet oryginalne klocki hamulcowe są wykonane z materiału, który czasem piszczy podczas hamowania. Z reguły dźwięk ten znika po pewnym czasie, ale w niektórych przypadkach właściciel samochodu musi po prostu przyzwyczaić się do irytującego pisku przez jakiś czas, być może aż do następnej wymiany hamulców.

Jeśli jednak piskliwy dźwięk pojawia się nagle, należy uruchomić Kia przeszłości garażu i mieć hamulce sprawdzone. Piszczenie może być spowodowane brudem nagromadzonym w układzie hamulcowym. W takich przypadkach wystarczy wyczyszczenie, nasmarowanie i wyregulowanie hamulców

, aby dźwięk zniknął.

Zleć kontrolę hamulców podczas przeglądu technicznego samochodu

Za każdym razem, gdy Twoja Kia jest serwisowana, mechanik przeprowadza kontrolę wzrokową hamulców pojazdu

. Kontrola wizualna ma na celu sprawdzenie stopnia zużycia hamulców od ostatniego przeglądu. Kiedy mechanik sprawdza, jak samochód reaguje podczas hamowania, można łatwo określić, czy hamulce wymagają wymiany.

Ponieważ podczas normalnej obsługi technicznej mechanik dokonuje jedynie oględzin, ważne jest, abyście Państwo sami wiedzieli, czy hamulce samochodu nie reagują nagle inaczej.

Hamulce samochodu - zadbaj o bezpieczeństwo

Liczba kierowców, którzy jeżdżą samochodami z hamulcami w mniej niż optymalnym stanie jest zatrważająca. Wskazują na to wszystkie badania, a bardzo niewiele osób tak naprawdę zastanawia się nad tym, jak niebezpieczny może być koktajl zużytych hamulców i braku płynu hamulcowego.

Jeśli układ hamulcowy w Twojej Kia nie jest w stu procentach sprawny, oznacza to, że samochód ma dłuższą drogę hamowania, a także, że istnieje ryzyko awarii hamulców podczas intensywnego, awaryjnego hamowania.

Zwykle zdają sobie Państwo z tego sprawę dopiero wtedy, gdy jest już za późno. Zazwyczaj hamulce nie piszczą podczas hamowania, a hamowanie z normalnej prędkości nie wydaje się w żaden sposób niepokojące.

Jednak nawet jeśli wszystko działa jak należy, należy pamiętać o sprawdzeniu hamulców Kia przynajmniej raz w roku.
W końcu hamulce

są bardzo podatne na brud, śnieg i sól drogową. Ogólnie rzecz biorąc, brytyjska pogoda zbiera swoje żniwo na układzie hamulcowym samochodu, a jeśli masz starszy samochód, szczególnie dobrym pomysłem jest częstsze sprawdzanie hamulców.

Poproś warsztat o sprawdzenie grubości klocków hamulcowych i zobacz, czy nie ma rdzy na klockach lub tarczach. Ponadto w układzie hamulcowym nie może być zbyt mało płynu hamulcowego. Jeśli tak jest, mechanik powinien upewnić się, że w układzie nie ma żadnych wycieków.

Podczas kontroli układu hamulcowego mechanik sprawdza również, czy zacisk hamulcowy i gumowy kapturek, który chroni tłoczek przed wnikaniem brudu i wody, są całkowicie szczelne. Jeśli na przykład gumowy kapturek jest pęknięty, przez co do układu dostaje się brud, istnieje ryzyko, że hamulce nie będą prawidłowo zwalniane, a tym samym będą się zawieszać i nierównomiernie zużywać.

5 rzeczy, które musisz wiedzieć o hamulcach swojej Kia

Jeśli samochód kołysze się do przodu i do tyłu podczas hamowania, może to oznaczać, że klocki hamulcowe są nierównomiernie zużyte.
Jeśli hamulce

hałasują przy skręcaniu kierownicą, prawdopodobnie zacisk nie jest ustawiony idealnie w stosunku do tarczy hamulcowej.

Jeśli trzeba mocniej niż zwykle nacisnąć pedał hamulca, aby uzyskać ten sam efekt, hamulce są coraz bardziej zużyte.

Jeśli podczas hamowania pedał hamulca opada do końca, w układzie hamulcowym z pewnością brakuje płynu hamulcowego.

Jeśli w płynie hamulcowym pojawi się kondensacja, płyn hamulcowy nie będzie miał takiego samego działania, a Twoja Kia

będzie hamować gorzej niż zwykle.

Uzyskaj wycenę pracy hamulców - Kia

Zobacz również