•   Niedziela, 23 czerwca 2024
Wiedza motoryzacyjna

Jak działa zawieszenie i amortyzatory?

Jak działa zawieszenie i amortyzatory?

09 listopada 2015, 14:43 zawieszenie

Mimo, że oba są stosunkowo łatwe do zrozumienia, to nadal warto spojrzeć na to, jak dokładnie zarówno zawieszenie i amortyzatory w samochodzie działa.

Jeśli obawiasz się, że może to być dość skomplikowane, to możesz być pewien, że oba z tych istotnych elementów samochodu faktycznie działa na dość podstawowych założeń.

Pobierz do cytatów dla naprawy zawieszenia

Twoje zawieszenie

Po pierwsze, należy zrozumieć, że zawieszenie

jest rzeczywiście składa się z wielu różnych części, które, gdy razem, dostać się do pracy na kierowanie pojazdem, jak również komfort jazdy.

Co musisz pamiętać, że jak jeździć wzdłuż drogi są niezliczone wyboje i dziury, jak nie ma drogi jest dokładnie gładka. Kiedy przejeżdżasz przez dziurę lub wyboje, w kole powstaje duża ilość energii, która następnie trafia do samochodu.

Zawieszenie składa się z wielu elementów, z których każdy pracuje w unison z następnym, aby dać Ci komfortową jazdę.

Głównym powodem istnienia systemu zawieszenia

jest pochłanianie energii, która jest tworzona przez nierówności na drodze.

Kiedy idziesz na wyboju, sprężyny w zawieszeniu absorbuje tę energię, aby zapobiec jej osiągnięcia Ciebie w samochodzie.

Jak energia przechodzi przez sprężynę, to jest wtedy zadanie wstrząsu naprawdę tłumić wpływ, a także zapobieganie sprężyny z oscylacji zbyt wiele.

Te sprężyny i amortyzatory są następnie połączone na rozpórki, ale cała rzecz jest przeznaczona do poruszania się w górę iw dół z drogi, a to jest osiągnięte przez przeguby kulowe, które są nasmarowane w celu zapewnienia większej swobody ruchu podczas jazdy wzdłuż.

Innymi słowy, zawieszenie zajmuje się energią i utrzymuje opony na drodze tak bardzo, jak to możliwe, aby zapewnić lepszą jazdę.

Uzyskaj ofertę na naprawę zawieszenia

Amortyzatory

Szybko wspomnieliśmy o nich wcześniej, ale warto uruchomić nad szczegółami jeszcze raz. Z amortyzatorów

w samochodzie, co głównie zrobić, to wziąć to, co jest znane jako energii kinetycznej, która jest tworzona, gdy zawieszenie kopie do działania z wyboju lub dziury w drodze.

Następnie bierze tę energię, która pamiętaj jest związana z ruchem, a następnie zamienia ją w energię cieplną, co oznacza ciepło, a następnie pozwala tej energii rozpraszać się w całej ramie samochodu.

Sposób, w jaki one działają jest niesamowity. Amortyzator sam w sobie jest naprawdę w formie tłoka hydraulicznego, który zawiera płyn w rurze. Kiedy Twoje zawieszenie porusza się w górę i w dół, maleńkie otwory pozwalają różnym ilościom tego płynu przechodzić przez niego.

W wyniku tego, ruch tłoka jest rzeczywiście spowolnione, a to prowadzi do zarówno sprężyny i sam system zawieszenia, aby zwolnić, co oznacza, że jest mniejszy ruch i masz bardziej komfortową jazdę.

Jak widać, z amortyzatorami wykorzystuje kilka prostych mechaniki w bardzo skuteczny sposób. Zajmuje się energią w sposób, który jest korzystny dla samochodu i chroni resztę układu zawieszenia przed uszkodzeniem.

Zarówno zawieszenie i amortyzatory

odgrywają integralną rolę w sposób, że twój samochód nie tylko działa, ale jak to obsługuje i jak wygodne jest na drodze. Bez niego, życie byłoby zupełnie inne i na pewno nie byłoby tak przyjemne, jak powinno być.

Pobierz do cytatów dla naprawy zawieszenia

Wszystko o samochodzie Zawieszenie

  • Najlepsze praktyki, aby zaoszczędzić na zawieszeniu
  • Jak zmienić zawieszenie i amortyzatory
  • Co to jest zawieszenie?
  • Co to są amortyzatory?
  • Jak działa zawieszenie i amortyzatory?

Zobacz również