•   Poniedziałek, 26 lutego 2024
Wiedza motoryzacyjna

Serwis klimatyzacji dla Twojego Nissana

 

Układ chłodzenia w Twoim Nissanie zwykle traci między 8-10 procent płynu chłodzącego rocznie.
Bardzo niewielu właścicieli samochodów zdaje sobie z tego sprawę, a warsztaty samochodowe twierdzą, że istnieje tendencja, aby wielu właścicieli samochodów nie zwracało uwagi na fakt, że zarówno układ klimatyzacji, jak i klimatyz

acja wymagają obsługi i konserwacji. Ponieważ czynnik chłodzący powoli zanika, skutkuje to obniżoną zdolnością chłodzenia. W dłuższym okresie czasu system zacznie więc całkowicie szwankować, a wtedy rachunek za naprawę będzie kosztowny.

Serwis klimatyzacji w rekordowej cenie

Twój Nissan Aircondition (AC System) traci czynnik chłodniczy w czasie. Jeśli poziom czynnika chłodniczego jest zbyt niski, ryzykujesz, że system Aircon zużyje się lub ulegnie uszkodzeniu. Zarezerwuj swój następny serwis klimatyzacji przez Autobutler.

Serwis klimatyzacji samochodowej - £59

Upewnij się, że używasz systemu klimatyzacji samochodu

Jeśli Twój Nissan jest wyposażony w system klimatyz

acji lub kontroli klimatu, więc upewnij się, aby go używać. Nie tylko w okresie letnim, ale przez cały rok. Błędne jest przekonanie, że z klimatyzacji należy korzystać tylko latem. Włącz ją i korzystaj z niej raz za często, niż raz za rzadko.

Układ klimatyzacji wymaga stałego smarowania, aby uszczelki i tłoczki nie wyschły całkowicie. W zamkniętym układzie płynie olej, który pomaga smarować uszczelki i tłoczki, a jeśli układ nie jest dostatecznie eksploatowany, to istnieje ryzyko, że istotne części wyschną i układ się zepsuje.

Zaletą korzystania z systemu klimatyzacji w zimie jest to, że zarówno pomaga odmrozić szyby, usunąć zamglenie i zapewnić dobry klimat wnętrza samochodu. Aby system klimatyzacji w Twoim Nissanie

był w pełni sprawny, zaleca się jego kontrolę co najmniej raz w roku, a serwisowanie co najmniej raz na dwa lata.

Różnica między systemem klimatyzacji a systemem kontroli klimatu

Nowy Nissan jest dziś wyposażony albo w system klimatyz

acji, albo w system kontroli klimatu. Oba systemy chłodzenia działają w ten sposób, że sprężarka chłodzi i osusza powietrze, zanim zostanie ono rozprowadzone w kabinie samochodu. Jeśli okna i szyberdach pozostaną zamknięte, podczas całej jazdy będzie panowała stała temperatura.

W pełni automatyczna klimatyzacja reguluje temperaturę za pomocą kilku małych czujników, które regulują temperaturę wewnątrz kabiny. Jeśli temperatura się zmienia, system automatycznie wdmuchuje zimne lub ciepłe powietrze do wnętrza samochodu, aby utrzymać stałą temperaturę.

W ten sam sposób działa klimatyzacja dwustrefowa, która ponadto może regulować temperaturę indywidualnie zarówno po stronie kierowcy, jak i pasażera, a nawet w niektórych przypadkach sterować temperaturą tak, aby była ona różna dla przodu i tyłu samochodu.

Bardziej tradycyjna klimatyzacja jest mniej zaawansowana. System a/c to podstawowe rozwiązanie, w którym temperaturę reguluje się ręcznie. Chcąc zmienić temperaturę wewnątrz kabiny, należy wyregulować wentylator i/lub pokrętło temperatury. Temperatura nie jest regulowana automatycznie.

Zamów serwis klimatyzacji - Nissan

Zapoznaj się z przeglądem układu klimatyzacji.

Mechanicy, którzy pracują z systemami A / C, od 2010 roku muszą przejść program szkoleniowy. Wymaga on specjalnych kwalifikacji do obsługi czynnika chłodzącego w systemie a/c w sposób przyjazny dla środowiska. Dzieje się tak, ponieważ system klimatyzacji pojazdu zanieczyszcza o wiele więcej niż na przykład CO2, który jest zwykle uważany za głównego winowajcę w odniesieniu do warstwy ozonowej, itp. Dlatego ważne jest, aby warsztaty zajmowały się czynnikiem chłodzącym w sposób odpowiedzialny, ale równie ważne jest, abyś jako właściciel samochodu nie jeździł z nieszczelnym układem klimatyzacji i kontroli klimatu.

Poniżej można zobaczyć punkt po punkcie jak wygląda serwis klimatyzacji Nissana.

System jest sprawdzany - czy wszystko działa tak, jak powinno?

  • Wymiana filtra pyłkowego oraz filtra w parowniku.
  • Parownik jest oczyszczany z pleśni i wszelkich zagrzybień.
  • Parownik jest dezynfekowany w celu wyeliminowania nieprzyjemnych i kwaśnych zapachów.
  • Opróżnienie z czynnika chłodzącego i napełnienie go nowym.

Serwisowanie układu klimatyzacji/klimatyzacji przedłuża ich żywotność. Pomaga to również zminimalizować ryzyko awarii systemu, na przykład podczas wakacji na południu Europy.

Jeśli system będzie serwisowany, będzie wydzielał mniej nieprzyjemnych zapachów i dyskomfortu oddechowego, ponieważ w systemie nie będą tworzyć się bakterie.

3 dobre rady dotyczące klimatyzacji

  1. Jeśli podejrzewasz, że układ klimatyzacji nie chłodzi tak, jak powinien, skontaktuj się z lokalnym warsztatem samochodowym. Tutaj mechanik będzie w stanie zidentyfikować błąd za pomocą urządzenia do serwisowania klimatyzacji.

  2. Wyłączenie układu klimatyzacji na 15 minut przed zakończeniem jazdy samochodem pozwoli ograniczyć powstawanie bakterii. Gdy system jest wyłączony, ciepło z silnika wysuszy kanały, dzięki czemu system zostanie opróżniony z wody, która w przeciwnym razie skondensowałaby się i utworzyła bakterie.

  3. Pamiętaj, aby przy zakupie używanego samochodu zlecić kontrolę systemu klimatyzacji. W ten sposób unikniesz przejęcia samochodu z uszkodzonym układem klimatyzacji.

Przeczytaj więcej na: http://marekauto.pl

Zobacz również