•   Czwartek, 18 lipca 2024
Wiedza motoryzacyjna

Jak wymienić zawieszenie i amortyzatory?

Jak wymienić zawieszenie i amortyzatory?

09 listopada 2015, 11:59 zawieszenie

Dla wielu ludzi, pomysł zmiany zawieszenia i amortyzatorów w ich samochodzie jest coś, co wypełni je z absolutnym strachu.

W pewnym stopniu, można to zrozumieć, ponieważ nie natknąć się na to jako znaczący pracy, która wymaga pewnego stopnia wiedzy w sztuce mechaniki samochodowej.

Jednakże, nawet jeśli nie jest to dokładnie najłatwiejsze z pracy, które mogą być podjęte, to nie znaczy, że jest to niemożliwe.

Rzeczywiście, istnieje dobry argument, że samochody dzisiaj stał się łatwiejszy do naprawy w ten sposób niż te przed i że z pewnością może być stosowany do zmiany zarówno zawieszenia, jak i amortyzatory

.

Pobierz oferty na naprawę zawieszenia

Zaczynamy

Po pierwsze, zdecydowanie zaleca się zakup wstępnie zmontowanych amortyzatorów, zwłaszcza jeśli nie jesteś tak doświadczony w naprawie różnych części samochodów.

Trzeba będzie również dwukrotnie sprawdzić, czy są coraz prawidłowe amortyzatory i system zawieszenia

dla marki i modelu, który posiadasz, ale firma, którą kupujesz je od powinien być w stanie pomóc Ci z tym przez konsultowanie ich własnej bazy danych.

Następnie należy upewnić się, że samochód jest na równej powierzchni, a następnie jack go w górę na pierwszym zakręcie. Jako dodatkowe zabezpieczenie, użyj rampy jack, a nie tylko sam jack, jak to daje pewne dodatkowe bezpieczeństwo i jest mniej prawdopodobne, że nie będzie żadnych wypadków.

Gdy masz już samochód na lewarku i zabezpieczony, zdejmij koło i znajdź swoje amortyzatory. Są one łatwe do zidentyfikowania, ponieważ będą one miały pionową śrubę, która zazwyczaj musi być poluzowane z wnętrza komory silnika lub z tyłu samochodu dla tylnego systemu. Ta śruba musi być poluzowana, a następnie wybity, aby rozpocząć, aby uwolnić amortyzator.

Po wybiciu tej śruby, następną częścią jest usunięcie samego amortyzatora i to może być dość trudne, ponieważ częściej niż nie będzie dość tłuste.

Najpierw spójrz na mocowania, aby określić, czy są one rzeczywiście wystarczająco luźne, aby je usunąć.

Trzeba będzie również sprawdzić tuleje i można to zidentyfikować przez fakt, że jest guma wokół nich. W niektórych przypadkach, trzeba będzie złamać gumę, aby następnie usunąć je, ale to jest absolutnie w porządku.

Pobierz oferty na naprawę zawieszenia

Usuwanie amortyzatorów

Następnie, jest usunięcie wstrząsów i trzeba usunąć nakrętkę, która łączy wstrząs z zawieszeniem. Jednakże, niektóre modele będą wymagać, aby usunąć część składnika hamulca, aby uzyskać dostęp, ale to jest coś, że podręcznik będzie w stanie doradzić na.

Następnie zobaczysz, że wstrząs jest utrzymywany przez śrubę zarówno na górze i na dole, a często to może następnie wriggle darmo.

Jeśli rzeczywiście tak jest, to zastanów się, co zamierzasz zrobić ze sprężyną, ponieważ możesz ją ponownie wykorzystać, aby zaoszczędzić sobie trochę pieniędzy.

Jednak nie jest to zalecane, jeśli jesteś stosunkowo nowy do naprawy samochodu, jak to nie jest łatwy proces.

Montaż nowych amortyzatorów

Wreszcie, musimy omówić, jak iść o instalacji nowych amortyzatorów z zawieszeniem.

Pierwszym krokiem jest dołączenie nowego amortyzatora do ramienia zawieszenia i być przygotowanym na to, że trzeba użyć trochę siły, aby naprawdę zwęzić wstrząs aż został umieszczony w miejscu.

Istnieje również szansa, że może trzeba trochę pomocy, aby podnieść zawieszenie tylko nieznacznie, aby ułatwić Ci linii tych śrub, jak to jest coś, co musi być absolutnie doskonały.

Gdy śruby są wyłożone prawidłowo, dokręcić nakrętki jak najwięcej, aby zabezpieczyć go na miejscu.

Gdy to zostanie zrobione, ponownie dołączyć śruby, które działają przez do albo wnęki silnika lub z tyłu samochodu i zabezpieczyć je przed przejściem do następnego kroku.

Ostatnim krokiem jest sprawdzenie momentu obrotowego, który jest wymieniony w instrukcji tylko po to, aby upewnić się, że wszystko jest rzeczywiście poprawne przed następnie iść do przodu i dokręcić wszystko.

Po tym, jedyną rzeczą, którą musisz zrobić, to następnie powtórzyć cały proces z każdym amortyzatorem, ponieważ istnieje całkiem spora szansa, że będziesz robić je wszystkie.

Jak widać, zmiana amortyzatorów jest rzeczywiście łatwiejsze niż myślisz, ale ogólne zawieszenie jest większa praca, która jest trudniejsza do zrobienia i wymaga więcej specjalistycznej wiedzy.

Jednak przynajmniej teraz widać, jak to jest rzeczywiście możliwe, aby zrobić to zadanie na własną rękę, co pozwala lepiej dbać o swój pojazd przy niższych kosztach.

Uzyskaj oferty na naprawę zawieszenia

Wszystko o samochodzie Zawieszenie

  • Najlepsze praktyki, aby zaoszczędzić na zawieszeniu
  • Jak zmienić zawieszenie i amortyzatory
  • Co to jest zawieszenie?
  • Co to są amortyzatory?
  • Jak działa zawieszenie i amortyzatory?

Wyceń naprawę zawieszenia

Zobacz również