•   Piątek, 12 kwietnia 2024
Poradnik Kierowcy

Sposoby na to, by podróżowanie wakacyjne było tańsze i bardziej przyjazne dla rodziny

Podróżowanie z całą rodziną może być stresujące i szybko stać się drogie, jeśli będziesz często zatrzymywał się na jedzenie i zakwaterowanie. Jeśli dodamy do tego stres związany z wakacjami i niecierpliwe dzieci, to mamy przed sobą długą drogę. Poza tym, wszystkie te wakacyjne zakupy mają prawdopodobnie napięty budżet. Ale przy odrobinie przygotowania, przyjaznym dla budżetu planie podróży i Courtesy Check w lokalnym serwisie samochodowym, możesz sprawić, że podróż będzie trochę łatwiejsza dla twojej psychiki i portfela.

Zapoznaj się z tymi sześcioma wskazówkami, jeśli jesteś gotów zaoszczędzić pieniądze i sprawić, że cała rodzina będzie szczęśliwa podczas tej długiej podróży.

Zapakuj posiłki i przekąski do samochodu.

Żadna rodzinna wycieczka nie jest kompletna bez jedzenia, ale te impulsowe przekąski kupowane na każdej stacji benzynowej szybko się sumują. Zamiast kupować kilka małych, przecenionych torebek z frytkami, zapakuj rodzinne torby, które zapewnią Ci więcej przekąsek za dolara! Jeszcze lepiej, zapakuj różne zdrowe, bogate w składniki odżywcze przekąski, takie jak batony granola lub orzechy, aby Twoi pasażerowie byli dłużej pełni.

Rozważ alternatywne rozwiązania dla hoteli.

Jeśli wybierasz się na wielodniową wycieczkę i będziesz potrzebował noclegu, zastanów się nad znalezieniem miejsca na nocleg przez Airbnb, HomeAway lub VRBO, zamiast rezerwować tradycyjny hotel. W zależności od miasta, często możesz wynająć całe apartamenty za niższą cenę niż rezerwacja tylko jednego pokoju hotelowego. Po zaplanowaniu podróży i ustaleniu, gdzie będziesz nocować, sprawdź alternatywne oferty w okolicy, aby znaleźć najniższą cenę.

Zaplanuj kilka zabawnych (i darmowych!) gier samochodowych.

Nie potrzebujesz zaawansowanego technologicznie tabletu ani stosu nowych kolorowanek, aby zabawiać swoje maluchy podczas długiej jazdy samochodem. Zagraj w grę alfabetyczną, w której każdy w samochodzie na zmianę zauważa coś, co zaczyna się od kolejnej litery alfabetu (np. samolot, koc, kościół, itp.). Rozpocznij grę z 20 pytaniami, odpowiadając tak lub nie, aż ktoś odgadnie osobę, miejsce lub rzecz, o której myślisz. Albo spróbuj "Add-On Storytelling", gdzie każdy pasażer opowiada trochę historii, zatrzymując się w połowie zdania i pozwalając następnej osobie podnieść się tam, gdzie skończyła. Nie brakuje tu rozrywkowych gier, w które możesz zagrać na wycieczce, aby pomóc w upłynięciu czasu.

Znajdźcie tani gaz.

Nie zatrzymuj się nigdzie, żeby się zatankować. Pobierz darmową aplikację GasBuddy, która pomoże Ci znaleźć stacje benzynowe z najniższą ceną gazu w okolicy! Możesz nawet filtrować swoje wyniki według stacji z toaletami, restauracjami i tak dalej. Strategiczne wybieranie przystanków może zaoszczędzić Ci sporo czasu do końca podróży.

Jedź na ograniczenie prędkości.

Kuszące może być wepchnięcie pedału do metalu, gdy jesteś na otwartej autostradzie, ale może też skończyć się na tym, że Twoja podróż będzie bardziej kosztowna. "Agresywna" jazda, jak szybkie przyspieszanie, przyspieszanie i ostre hamowanie, przepali gaz szybciej niż ostrożna, bezpieczna jazda.

Agresywna jazda może zmniejszyć przebieg na gazie o około 15% do 30% przy prędkości na autostradzie.

Niezależnie od oszczędności kosztów, przestrzeganie ograniczeń prędkości i bezpieczna jazda to jeden z najlepszych sposobów na utrzymanie bezpieczeństwa na drodze.

Zobacz również