•   Niedziela, 23 czerwca 2024
Wiedza motoryzacyjna

Najlepsze praktyki podczas jazdy z automatycznymi biegami

Najlepsze praktyki podczas jazdy z automatycznymi biegami

13 listopada 2015, 10:05 bieg przekładnia

Jeśli nigdy nie prowadziłeś samochodu, który używa automatycznych biegów

przed, to jest to najlepsze dla Ciebie, aby być może zacząć rozumieć, jak należy naprawdę prowadzić samochód, zanim zaczniesz.

W ten sposób, będzie to oznaczać, że można uzyskać najlepsze z pojazdu, ale jest coś więcej niż tylko trzymanie go w napędzie i pozostawiając samochód, aby zrobić resztę.

Zamiast tego, jako kierowca, nadal masz szereg obowiązków, które oznaczają, że dostaniesz naprawdę wspaniałe doświadczenie jazdy.

Uzyskaj oferty na naprawę przekładni

1. Uważaj na pełzanie silnika

Pierwszą rzeczą, o której należy wspomnieć jest rzeczywiście ostrzeżenie. Automatyczny samochód będzie miał coś, co nazywa pełzanie silnika i to w zasadzie oznacza, że będzie pełzać do przodu, jak tylko uruchomić silnik. Aby to zatrzymać, upewnij się, że masz stopę na hamulcu

. Jednak liczba bardziej nowoczesne automaty nie będzie nawet rozpocząć, dopóki nie uświadamia sobie, że rzeczywiście masz nogę na hamulcu w pierwszej kolejności.

2. Przygotuj się na mocniejsze hamowanie

Jest to dość osobliwa praktyka, do której trzeba będzie się przyzwyczaić dość szybko, że samochody automatyczne wymagają od kierowcy, aby hamować mocniej. Powodem tego jest fakt, że nie oferują one tego samego poziomu hamowania silnikiem, gdy zdejmiesz nogę z pedału gazu, więc będziesz musiał pracować nieco ciężej z pedałem hamulca, aby uzyskać ten sam efekt.

3. Uważaj na wysokie biegi na wzniesieniach

Gdy znajdziesz się na stromym zboczu, samochód z automatyczną skrzynią biegów natychmiast wybierze wyższy bieg, a Twoja prędkość odpowiednio wzrośnie. Jednak to zabiera więcej z hamowania silnikiem, więc jeśli chcesz skorzystać z tego, to zaleca się spojrzeć na wybór stałego ustawienia biegów, jeśli masz taką możliwość.

Uzyskaj oferty na naprawę przekładni

4. Uważaj na zakręty

Zazwyczaj automatyczny ma możliwość zmiany biegu w górę, gdy schodzisz z pedału gazu, aby wejść w zakręt. Jednak nie jest to najlepsza praktyka jazdy, więc najlepiej jest zejść z pedału gazu wcześniej niż zwykle, ponieważ zachęci to do zmiany biegu na niższy, a następnie pozwoli Ci przyspieszyć z zakrętu w bardziej normalny sposób.

5. Radzenie sobie w śliskich warunkach

W Wielkiej Brytanii, będzie wiele okazji w zimie, gdzie trzeba zmagać się z niektórych śliskich warunkach, a kiedy to się dzieje i masz automatyczny, to nadal należy spojrzeć na wycofanie się przy użyciu wyższego biegu. Jest to dokładnie to samo, co w samochodzie manualnym, więc użyj opcji stałego biegu, a najlepiej dwóch lub trzech.

6. Unikaj hamowania lewą nogą

Jeśli nigdy nie prowadził automatyczny przed, to może być kuszące, aby zrobić kilka lewą nogą hamowania, ale w całej uczciwości jest to coś, czego należy unikać. Powodem tego jest po prostu kwestia bezpieczeństwa, ponieważ może to denerwować, jeśli chodzi o robienie awaryjnego zatrzymania.

Prowadzenie automatycznego jest łatwe, ale nie myśl, że jesteś usprawiedliwiony od wszystkich jazdy, jak to z pewnością nie jest w przypadku. Zamiast tego, musisz dowiedzieć się, jak uzyskać jak najwięcej z silnika

, aby zapewnić Państwu jak najlepsze wrażenia z jazdy.

Uzyskaj oferty na naprawę przekładni

Wszystko o przekładni/przekładni

  • Spraw, by Twoja skrzynia biegów działała dłużej
  • Co to są automatyczne przekładnie?
  • Najlepsza praktyka podczas jazdy z automatyczną skrzynią biegów
  • Co to jest skrzynia biegów?
  • Jak zmienić skrzynię biegów

Zobacz również