•   Czwartek, 18 lipca 2024
Poradnik Kierowcy

Jak zrobić własny spray odmrażający szybę przednią?

Uh oh! Spóźnienie do pracy dziś rano? Ile razy spieszyłeś się z koszulką na zewnątrz, z włosami w bałaganie, kawą grożącą rozlaniem wszędzie - tylko po to, by znaleźć całkowicie oszronioną przednią szybę swojego samochodu?

Unikaj jałowej pracy na podjeździe, czekając na uruchomienie odszraniania samochodu. Istnieje tania i łatwa do naprawienia naprawa bez uszkodzeń, którą możesz wykonać z rzeczy, które już masz w domu: Spray odmrażający szyby dla majsterkowiczów!

Wyjmij brzydki mróz z porannej rutyny i zacznij swój dzień od jednego z tych trzech rozwiązań.

Rozwiązanie nr 1: Wcieranie alkoholu i wody

Wymieszać jedną część wody o temperaturze pokojowej i dwie części 70% alkoholu izopropylowego (wcieranie) w butelce z aerozolem, pisze Wisebread. Spryskać zewnętrzną stronę każdej szyby samochodu przed pójściem spać.

Rano łatwiej będzie zeskrobać mróz. Jeśli zapomniałeś zrobić to wcześniejszej nocy, nie martw się. To rozwiązanie działa szybko i nadal może pomóc przyspieszyć proces topnienia.

Rozwiązanie nr 2: Sok z ogórków

Dobrze nas pan słyszał! Sok z ogórków to skuteczny sposób na szybkie odmrożenie przedniej szyby. Dzieje się tak dlatego, że sok z ogórków zawiera ocet i sól, które według Farmer's Almanac zawierają jeden do dwóch uderzeń w szybę przednią.

Jeśli nie masz ogórków, ale nie masz octu, możesz zmieszać trzy części octu z jedną częścią wody o temperaturze pokojowej, zauważa Dollar Stretcher.

*Jak sól drogowa wyrzucana zwykle na ulicę podczas burzy śnieżnej, sól i ocet w powyższych mieszankach mogą uszkodzić wykończenie samochodu, zwłaszcza jeśli pozostaną niemyte. Jak tylko temperatura wzrośnie powyżej zera, daj swojemu samochodowi dobre płukanie, aby upewnić się, że nie ma żadnych słonych pozostałości. *

Rozwiązanie nr 3: Wódka i woda

Zauważyłeś kiedyś, że wódka nie zamarza, gdy wkładasz ją do zamrażarki? Wódka zawiera dużo etanolu, który zapobiega zamarzaniu i pomaga rozbić mróz na szybach przednich.

Wymieszaj jedną część wody o temperaturze pokojowej z dwiema częściami wódki, a następnie spryskaj lub wylej roztwór na przednią szybę!

Jak zapobiegać zamarzaniu lodowatej przedniej szyby na pierwszym miejscu?

Nie masz żadnych składników do spryskiwacza do usuwania zacieków z przedniej szyby? Nie martw się! Istnieją kroki, które można podjąć w nocy przed, aby uniknąć porannych przymrozków na przedniej szybie.

  • W nocy należy przykryć przednią szybę kocem. Kiedy koc nie jest używany, przechowuj go w łatwo dostępnym miejscu, takim jak bagażnik lub schowek.
  • Pocieraj go cebulą. Tak, to jest prawdziwa rzecz! Nacieranie pół cebuli na szybach samochodu pokryje je substancją zapobiegającą porannym mrozom.
  • Zaparkuj od strony wschodniej. Niech Matka Natura odmrozi twoją przednią szybę. Kiedy rano wschodzi słońce, jego ciepło stopi trochę lodu.

Jak dbać o swoją przednią szybę w zimie

Zimowa pogoda może uszkodzić przednią szybę w nieoczekiwany sposób. Zapobiegaj zadrapaniom, zadrapaniom i skaleczeniom, postępując zgodnie z tymi wskazówkami dotyczącymi pielęgnacji przedniej szyby w zimie.

  • Przed zeskrobaniem przedniej szyby należy ją rozmrozić. Szyba przednia jest trwała, ale mocne skrobanie może pogorszyć istniejące pęknięcia lub odpryski.
  • Odszronić szybę za pomocą jednego z powyższych roztworów, a następnie zeskrobać!
  • Unikaj parkowania pod drzewami lub gałęziami. Śnieg i lód gromadzący się na gałęziach drzew sprawia, że są one podatne na pękanie i upadek na pojazdy.
  • Małe wióry i pęknięcia należy natychmiast naprawiać. Mroźna zima może spowodować szybsze rozprzestrzenianie się pęknięć i wiórów, dlatego najlepiej je naprawić, zanim konieczna będzie kompletna wymiana przedniej szyby.

Sprawdź swoje lusterko wsteczne, ponieważ zima jest bliżej niż się wydaje. Spryskiwanie przedniej szyby metodą "zrób to sam" może być dobre na poranne mrozy, ale w przypadku poważniejszych problemów, porozmawiaj z naszymi technikami o przygotowaniu samochodu do zimy.

Jeśli rozmrażarka nie nadaje się do tabaki lub nagrzewnica samochodu sprawia Ci kłopoty, zgłoś się do lokalnego warsztatu w celu dokonania grzecznościowej kontroli.

Zobacz również