•   Piątek, 6 sierpnia 2021
Poradnik Kierowcy

5 Tanich napraw samochodowych, które są ważniejsze niż myślisz

Często bierzemy nasze samochody za pewnik, oczekując, że cały czas będą działać płynnie. Jednak, tak jak nasze nadwozia, nasze samochody potrzebują odpowiedniej opieki, aby nie zjechały na dół i nie przestały całkowicie działać. Obejmuje to kilka rutynowych, ale prostych napraw, które są ważniejsze niż myślisz.

Zapoznaj się z tymi pięcioma niedrogimi naprawami, które pomogą utrzymać Twój samochód w dobrym stanie na drodze - a Ty i Twoi pasażerowie będziecie bezpieczni!

1. Nadrobisz zaległości związane z planowaną konserwacją.

Wymiana oleju. Rotacja opon. Wymiana filtrów. Lista usług zalecanych przez producenta jest długa i długa. Gdy masz pod ręką trochę dodatkowej gotówki, pomyśl o nadrobieniu zaległości w usługach, które być może pozwoliły ci się zsunąć.

Plan konserwacji Twojego pojazdu jest oparty na zaleceniach producenta. Przestrzeganie ich harmonogramu serwisowego jest jednym z najlepszych sposobów, aby zapobiec nieoczekiwanym awariom i problemom w całym systemie. Mogą wydawać się kłopotliwe, ale te tanie naprawy samochodów mogą w rzeczywistości opłacić się (a nawet zaoszczędzić pieniądze!) w przyszłości. Mogą również pomóc w zachowaniu wartości Twojego samochodu.

2. Zajmij się podświetlaną lampką kontrolną silnika.

Jeśli jeździsz z włączonym silnikiem kontrolnym od tygodni, być może nadszedł czas na dostrojenie. Kontrolka kontrolna silnika może wskazywać na szeroki zakres problemów, od zużytych świec zapłonowych po uszkodzony katalizator.

Zajęcie się kontrolką kontrolną silnika jest ważne, ponieważ nie będziesz wiedział, co się dzieje pod maską silnika, dopóki nie przyjrzy się temu technik. Odwiedź serwis Tires Plus, aby bezpłatnie sprawdzić, dlaczego ta brzydka lampka na desce rozdzielczej nie gaśnie.

3. Sprawdź, wymień i uzupełnij płyny samochodowe.

Ponieważ zima zamienia się w wiosnę i lato, dobrym pomysłem jest sprawdzenie ważnych płynów samochodowych. Te płyny są niezbędne dla twojego samochodu. Bez odpowiedniego poziomu płynów Twój samochód nie będzie pracował płynnie i nie będzie trwał tak długo. Niski poziom nawet jednego płynu w samochodzie może spowodować jego uszkodzenie.

Olej silnikowy:

Olej silnikowy ma kluczowe znaczenie dla smarowania ruchomych części silnika i utrzymania jego płynnej pracy. Wymiana oleju jest zazwyczaj zalecana co 3 miesiące lub co 3000 mil, lub zgodnie z zaleceniami producenta pojazdu.

Płyn do wycieraczek przednich szyb:

Posiadanie pełnego zbiornika płynu do wycieraczek jest niezbędne do utrzymania krystalicznie czystej widoczności! Instrukcja obsługi zawiera instrukcje krok po kroku dotyczące sprawdzania i uzupełniania płynu do wycieraczek.

Płyn hamulcowy:

Płyn hamulcowy z czasem staje się mniej skuteczny, ponieważ wchłania wilgoć z otoczenia. Może to sprawić, że Twoje hamulce będą mniej czułe. Sprawdź w instrukcji obsługi zalecenia dotyczące płynu hamulcowego.

Płyn do skrzyni biegów:

Ten płyn działa jako środek smarny i chłodzący i jest ważny dla uzyskania optymalnych osiągów skrzyni biegów Twojego pojazdu. W instrukcji obsługi znajdują się szczegółowe zalecenia dotyczące częstotliwości spłukiwania płynu przekładniowego.

Płyn chłodzący:

Płyn chłodzący silnik jest odpowiedzialny za zabezpieczenie silnika przed przegrzaniem. Płyn chłodzący zasadniczo musi być sprawdzany co 30 000 mil.

Często można sprawdzić i uzupełnić olej silnikowy i płyn do wycieraczek w domu, ale pozostałe należy pozostawić profesjonalistom.

4. Wymień stare świece zapłonowe.

Zużyte świece zapłonowe mogą ujawnić się w subtelny (ale uderzający sposób!) sposób, taki jak zmniejszona wydajność paliwa, nierówna praca silnika na biegu jałowym i słabe przyspieszenie. Nie wiesz, czy nadszedł czas na wymianę świec zapłonowych? Skonsultuj się z producentem lub udaj się do Tires Plus, aby porozmawiać z jednym z naszych specjalistów. Wymiana świec zapłonowych w Twoim samochodzie nie tylko ułatwi płynną pracę silnika, ale również może pomóc w zaoszczędzeniu pieniędzy na gazie!

5. Zdobądź nowy akumulator samochodowy.

Nie ma dobrego momentu, aby dać się złapać z martwym akumulatorem samochodowym! Jeśli w Twoim samochodzie pojawiły się oznaki awarii akumulatora, teraz jest czas na jego wymianę. Ponadto, większość usług wymiany akumulatorów Tires Plus jest stosunkowo przystępna cenowo. Koszt wymiany akumulatora to niewielka cena, którą trzeba zapłacić za spokój ducha!

Nabycie nowego akumulatora jest ważniejsze niż myślisz, ponieważ jest on jak serce twojego samochodu. Wyobraź sobie, co by się stało, gdyby twoje serce nie tykało tak, jak powinno! Odwiedź serwis Tires Plus, aby bezpłatnie sprawdzić, czy serce twojego samochodu bije tak, jak powinno.

Zobacz również