•   Poniedziałek, 26 lutego 2024
Wiedza motoryzacyjna

Serwis klimatyzacji dla Toyoty - zobacz cenę tutaj

Serwis klimatyzacji dla Toyoty - zobacz cenę tutaj

12 sierpnia 2019, 08:25 serwis klimatyzacji toyota

Klimatyzacjalub system klimatyz

acji traci rocznie ok. 8-10 % czynnika chłodniczego, dlatego zaleca się serwisowanie systemu przynajmniej raz na dwa lata. Cena serwisu klimatyzacji zależy jednak od tego, jakim modelem samochodu Państwo jeżdżą.

Serwis klimatyzacji w rekordowej cenie

Twój system klimatyzacji Toyoty (AC) z czasem traci czynnik chłodniczy. Jeśli poziom czynnika chłodniczego jest zbyt niski, ryzykujesz, że system klimatyzacji ulegnie zużyciu lub uszkodzeniu. Zarezerwuj swój następny serwis klimatyzacji przez Autobutler.

Serwis klimatyzacji samochodowej - £59

Za naszym pośrednictwem możesz otrzymać ofertę na serwis klimatyzacji lub systemu klimatyzacji. Wszystkie oferty są dostarczane w formie pisemnej, więc można łatwo porównać ceny i zawartość poszczególnych warsztatów.

Przewodnik: Rozsądne korzystanie z klimatyzacji lub systemu klimatyzacji

Większość nowoczesnych Toyot posiada albo system klimatyzacji, albo system klimatyzacji.

W pełni automatyczny system

klimatyzacji kontroluje temperaturę wewnątrz kabiny samochodu. Jeśli temperatura jest ustawiona na 22 stopnie, system dostosuje temperaturę tak, aby pożądana temperatura była stale utrzymywana. Odbywa się to poprzez ciągłe wdmuchiwanie ciepłego lub zimnego powietrza do kabiny.

Dwustrefowe systemy klimatyzacji

działają w ten sam sposób, z tą różnicą, że temperatura może być regulowana indywidualnie, odpowiednio po stronie kierowcy i pasażera. Niektóre systemy mają nawet możliwość regulacji temperatury oddzielnie w przedniej i tylnej części samochodu.

Jeśli system klimatyzacji musi być na dużą skalę, można faktycznie uzyskać luksusowe wersje, w których specjalny system wentylacji wydmuchuje osuszone powietrze z fotela, dzięki czemu koszula lub sukienka nie przykleja się do ciała w gorący letni dzień.

Na koniec pozostaje jeszcze tradycyjna klimatyzacja (A/C)

, która jest podstawowym, ręcznie sterowanym rozwiązaniem. Układ klimatyzacji zapewnia określoną temperaturę w samochodzie, a jeśli chcemy ją zmienić, można ją podkręcać i obniżać za pomocą temperatury wentylatora.

Zarówno klimatyzacja w pełni automatyczna, jak i klimatyzacja dwustrefowa wydają się być najbardziej atrakcyjne dla większości, ale są to też rozwiązania droższe.

Korzystaj z klimatyzacji przez cały rok

Zarówno system klimatyzacji, jak i system klimatyczny to przyjemne wynalazki, których działanie polega na tym, że sprężarka chłodzi i osusza powietrze, które następnie jest rozprowadzane w kabinie samochodu. Jeśli podczas jazdy okna i szyberdach są zamknięte, w kabinie samochodu panuje przyjemna atmosfera przez cały czas jazdy.

Wbrew temu, co sądzi wiele osób, system ten może i powinien być używany przez cały rok. Klimatyzacja składa się z zamkniętego układu z wężami i uszczelkami. Wewnątrz węży przepływa czynnik chłodniczy i olej. Z czasem czynnik chłodniczy odparowuje i układ traci płynność. Jeśli czynnik chłodniczy nie zostanie w porę uzupełniony, układ będzie powoli wysychał, a sprężarka powietrza, uszczelki i filtry ulegną zniszczeniu. Jeśli tak się stanie, rachunek za garaż może łatwo wynieść setki dolarów.

Przegląd: Jak przeprowadzić serwis klimatyzacji

  • W warsztacie opróżnia się układ chłodniczy i napełnia nowym czynnikiem chłodniczym.
  • Jednocześnie wymieniany jest olej, który pełni funkcję środka smarnego, aby zapobiec wysychaniu lub zużywaniu się uszczelki w sprężarce.
  • Sprawdzany jest filtr osuszający układu, który usuwa wilgoć i zanieczyszczenia z krążącego czynnika chłodniczego.
  • Wymieniany jest filtr pyłkowy.
  • W celu usunięcia nieprzyjemnego zapachu czyszczone są kanały wentylacyjne.

Serwis klimatyzacji: Model dla majsterkowiczów

Jeśli układ klimatyzacji w samochodzie nie jest używany prawidłowo lub odpowiednio, może powodować nieprzyjemne zapachy wewnątrz kabiny.

Powodem jest gromadzenie się wody w układzie i rozwój bakterii.

Rozwiązaniem jest dokładne wyczyszczenie całego układu klimatyzacji w Twojej Toyocie. Jeśli zdecydujesz się zrobić to samemu, są dwa sposoby, w jakie można to zrobić.

Rozwiązanie 1:

Używasz specjalnego sprayu, który jest rozpylany bezpośrednio na parownik układu klimatyzacji.

Wyjmij filtr pyłkowy - zazwyczaj znajduje się on pod deską rozdzielczą - a następnie uruchom silnik, włączając wentylator kabiny. Następnie należy opróżnić puszkę z aerozolem czyszczącym do otworu, w którym znajdował się filtr pyłkowy.

Teraz wyjdź z samochodu i pozostaw wszystkie dysze wentylacyjne otwarte, podczas gdy system wentylacji jest ustawiony na recyrkulację.

Po około pół godzinie system jest oczyszczony i można zamontować nowy filtr pyłkowy.

Rozwiązanie 2:

Jeśli uważasz, że powyższe brzmi nieco zbyt uciążliwie, a Twój system jest tylko w niewielkim stopniu "atakowany" przez bakterie, to możesz również wybrać rozwiązanie polegające na zastosowaniu tzw. granatu.

Ponownie wyjmij filtr pyłkowy i tak jak w pierwszej metodzie, uruchom silnik i włącz wentylator kabinowy.

Ustawić system na recyrkulację i włączyć granat rozpylający, który teraz rozpyla detergent do kabiny.

Wszystkie drzwi i okna pozostają zamknięte, a kabina jest wypełniona mgiełką detergentu.

Po około pół godzinie proces jest zakończony, a Ty możesz zainstalować nowy filtr pyłkowy i cieszyć się świeżym zapachem w samochodzie.

3 dobre rady na temat klimatyzacji

Jeśli klimatyzacja samochodowa nie chłodzi po włączeniu, należy niezwłocznie skontaktować się z warsztatem, który szybko zidentyfikuje usterkę poprzez podłączenie urządzenia do obsługi klimatyzacji.

Można zmniejszyć ryzyko powstawania bakterii w układzie klimatyzacji, wyłączając go na 10-15 minut przed zaparkowaniem samochodu. Gdy układ jest wyłączony, ciepło pochodzące z silnika i powietrza wysuszy kanały, tak że woda w układzie nie będzie mogła się skroplić.

Czynnik chłodniczy używany w systemie klimatyzacji nie jest zbyt tani, a już na pewno nie wtedy, gdy używany jest czynnik przyjazny dla środowiska. Dlatego podczas serwisowania systemu klimatyzacji warto sprawdzić, czy podana cena obejmuje wymianę czynnika chłodniczego, czy też koszt ten jest doliczany do ceny.

Uzyskaj oferty na serwisowanie klimatyzacji - Toyota

Zobacz również